Питання академічної доброчесності сьогодні має дуже велике значення в освітньому процесі. Дотримання засад академічної доброчесності є двостороннім процесом, в який включені викладачі та здобувачі вищої освіти. Саме викладачі є прикладом та взірцем для наслідування молодого покоління. Втілення в життя ідеалів доброчесності та високого професіоналізму надихає молодь розвиватися, створювати власні проекти та досягати нових вершин в освіті та науці на принципах академічної доброчесності. Інформацію з даних питань здобувачі вищої освіти обговорюють на зібраннях груп з деканами та кураторами, в роботі наукових гуртків та клубів за інтересами, на яких у здобувачів вищої освіти формується свідомість та відповідальне ставлення до написання наукових робіт та відчуття відповідальності за свій авторський результат.

30.09.2020 на кураторській годині доцент кафедри ТСС АПК Болтянський Борис Володимирович провів бесіду, присвячену питанням академічної доброчесності. Куратор детально зупинився на роз’ясненні форм академічного плагіату і на важливості дотримання етичних норм при виконанні курсових дипломних робіт, при написанні тез, статей наукового характеру, рефератів та ін. Основним інструментом дотримання академічної доброчесності в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного є Кодекс честі. Він встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в університеті, якими вони мають керуватись у своїй діяльності.

В університеті запроваджені жорсткі вимоги до виявлення плагіату, роботи перевіряються за допомогою відповідного програмного забезпечення і лише після цього підлягають чи то випуску, якщо це наукова стаття, чи то допускаються до захисту, якщо це стосується дипломних чи дисертаційних робіт. Плагіат є серйозним порушенням академічних норм та правил поведінки як студентів, так і науковців. Кожен, хто має відношення до освітнього закладу, повинен пам’ятати про моральні норми та доброчесність.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська