Якось так складається у житті звичайних студентів, що друзі й приятелі зазвичай допомагають добре проводити вільний час, розважатися, а займатися серйозними справами доводиться поодинці. Концерти, веселі конкурси, дискотеки, квести – це разом з хорошою компанією. А писати наукові статті чи готуватися до участі в конференціях доводиться самому.

На думку Бориса Євгеновича  Патона залучення молоді до дослідницької роботи завдання надзвичайно актуальне, оскільки з кожним роком проблема поповнення наукових кадрів загострюється. Водночас єдиним показником інтеграції України до глобального економічного процесу є показник освіти і науки.

   Науково-дослідна робота студентів є одним з найважливіших засобів підвищення якості підготовки та виховання фахівців з вищою професійною освітою, які були б здатні творчо застосовувати в практичній діяльності досягнення науково-технічного та культурного прогресу.

Здавалося б, що в умовах фінансової кризи та нестачі фінансування сфери науки сподіватись на розробки, що могли б конкурувати зі світовими лідерами, не доводиться. Але на кафедрі ТСС АПК співробітниками створено 15 наукових гуртків в яких задіяні студенти за інтересами. Залучення до науково-дослідної роботи студентів дозволяє використовувати їх творчий потенціал для вирішення актуальних завдань. Завдяки спільній праці студентів в науковому гуртку «Технічне забезпечення інноваційних технологій в АПК» під керівництвом  доц. Паніної В.В. були написані тези та представлені доповіді на конференціях.

ХV Ювілейна Всеукраїнська науково-практична конференція (Харків, 26-27 серпня 2021 р.) :

Оліщук В.В. Технічний сервіс у забезпеченні якості продукції тваринництва України. 

Гаранін В.В. Організація системи технічного обслуговування.

ІІІ Міжнародна науково-практична конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» (01-26 листопада 2021 р.), яка організована кафедрою ТСС АПК:

Сливка А.О.  Ремонт гільз циліндрів автомобілів.

Баришенський І.Г. Технічний сервіс сільськогосподарської техніки фермерських господарств.

За доповідями конференцій отримані сертифікати, але найголовніше – це, звичайно, не грамоти в рамочці. Найголовніше – це дружня, тепла атмосфера, в якій дійсно культивується наука, і в якій займатися наукою не лише корисно та цікаво, але й модно. Найголовніше – це порозуміння, яке завжди присутнє під час роботи секцій, повага до чужої думки, толерантне ставлення до наукових пошуків молодих учених.

Доцент кафедри ТСС АПК Валерія Паніна