25 червня у Таврійському ДАТУ відбулося чергове засідання Наглядової ради.  Після того як порядок денний було вичерпано, делегати у супроводі проректорів Оксани Єременко та Олександра Ломейка ознайомились з розробками науковців ТДАТУ на виставці, яка розгорнула роботу у навчальному корпусі №5.

Кафедра «Технічний сервіс та системи в АПК» достойно представила свої  навчально-наукові здобутки в рамках ла­бораторії з утримання та розведення перепе­лів. Доцент кафедри Скляр Р.В. розповіла, як у 2013 році на ентузіазмі співробітників, тоді ще кафедри «Технічні системи технологій тваринни­цтва», було створено навчально-наукову ла­бораторію з утримання та розведення 600 голів перепе­лів. Завдяки допомозі адміністрації університету в приміщенні площею 15 м2 вже зараз успішно функціонують: триярусна кліткова батарея для утримання дорослих статевовікових груп перепелів із механізованим вида­ленням посліду, облаштованою сис­темою водопостачання і напування птиці з використанням ніпельних автонапувалок; бру­дер для дорощування молодняку. Змонтована вентиляційна система для підтримання оптимального мікроклімату, інфрачервоні лампи з дімерами в брудері та система освітлен­ня пташника з пультом автоматич­ного керування дозволяють автоматизувати комфортні умови утримання згідно з зоотехнічними вимогами до різних статевовікових груп перепелів. Годування птиці відбувається за допомогою розроблених науковцями кафедри оптимальних раціонів, що збалансовані за основними поживними речовинами та не містять шкідливих домішок, стимуляторів росту тощо. Ці кормові суміші, які виготовляються на обладнанні кафедри, сприяють високій продуктивності перепелів та відмінним смаковим якостям продукції перепільництва.

Також з метою створення замкненого виробничого циклу утримання перепелів власними силами кафедри розроблено та створено комбінований інкубатор-вивідник на 1000 яєць, в якому проводиться інкубація яєць і ви­ведення молодняку птиці, та вивідник для перепелят.

За тематикою навчально-наукової ла­бораторії проводяться експериментальні лабораторні заняття для здобувачів вищої освіти зі спеціальності 208 – «Агроінженерія» щодо технологій утримання, створення збалансованих кормових раціонів для різних груп перепелів та параметрів мікроклімату. Водночас функціонує студентський клуб за інтересами «Птахівник», який було створено з метою поглибленого вивчення сучасних механізованих технологій утримання перепелів.

Робота аспірантів кафедри виконується в лабораторії в розрізі наукової теми кафедри «Розробка технологій та технологічного обладнання для енерго- та ресурсозбереження в технологічних процесах АПК», яку спрямовано на дослідження питань переробки посліду перепелів на біодобрива, корм та біопаливо.

Зазначену інформацію, а також можливість споживання співробітниками університету якісну та екологічно-чисту продукцію перепільництва, і було доведено представникам Наглядової ради, що викликало у них здивування та зацікавленість в можливих перспективах розвитку наукової тематики лабораторії на державному рівні. (Детальніше…)

Доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр