Науково-технічний прогрес є основоположним фактором, який забезпечує економічний розвиток суспільства. Творення нових технічних засобів поряд із підвищенням до них вимог, з одного боку, та новими методами вирішення технічних завдань, з іншого боку, викликають необхідність перегляду методів вивчення та створення технічних систем. Систематизація загальних законів розвитку техніки та розвиток сучасних методів вирішення технічних задач при створенні об’єктів нової техніки дозволяє прискорити терміни впровадження нових технічних рішень у виробництво, зробити процес творення нової техніки більш ефективним та підвищити кваліфікацію майбутнього фахівця з інженерної механіки як новатора, творця та винахідника.

Результати наукового дослідження значною мірою визначаються ступенем їх реалізації у виробництво, тобто впровадженням результатів у практику. Впровадження завершених наукових досліджень – заключний етап НДР. Впровадження – це передача замовнику НДР наукової продукції (результатів досліджень, методик, інструкцій, звіту) у зручній для реалізації формі, що забезпечує техніко-економічний ефект. Необхідно зауважити, що НДР перетворюється у реальний продукт лише з моменту споживання науково-дослідної роботи замовником. Отже, впровадження завершених наукових досліджень полягає у передачі їх у практичне використання.

В рамках договору про співпрацю між товариством з обмеженою відповідальністю «СВАГ-КОТЛИ» та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного від 25.02.2020 року (відповідальні виконавці д.т.н., проф. Дмитро ЖУРАВЕЛЬ та ст. викл. Костянтин ПЕТРЕНКО) отримано Акт впровадження у виробництво гідравлічної системи керування вертикальним перміщенням штанг оприскувача «Туман 2М». Прийнята до впровадження у виробництво конструкція дозволяє суттєво підвищити ефективність робіт по захисту рослин.

Професор кафедри ТСС АПК Дмитро Журавель