У сучасному світі проблема охорони права інтелектуальної власності безпосередньо пов’язана з проблемою охорони інтелектуального потенціалу будьякої держави, що зумовлює її безперечну актуальність. Об’єкти права інтелектуальної власності (насамперед права промислової власності), якщо вони активно та своєчасно запроваджуються у відповідній сфери господарювання, здатні сприяти економічному зросту та конкурентоспроможності країни на світовому економічному ринку. Але пріоритетною мотиваційною основою для творців об’єктів права інтелектуальної власності та інших суб’єктів, що мають встановлені законодавством або договором права на певні об’єкти, є потужний державноправовий механізм захисту їх прав та інтересів. Забезпечує функціонування цього механізму наявність правової бази, що є сукупністю нормативно-правових актів, які здійснюють правове регулювання щодо створення, використання та охорони об’єктів права інтелектуальної власності.

До Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного надійшов сертифікат патенту на корисну модель к.т.н., доцента технічного сервісу та систем в АПК Паніної В.В. у складі творчої групи. Корисна модель №146498 «Пристрій забою птахів».

Зареєстровано в Державному реєстрі України корисних моделей 24.02.2021 року.

Доцент кафедри ТСС АПК Валерія Паніна