У загальновживаному розумінні «інтелектуальна власність» – це права на результати розумової діяльності людини в науковій, художній, виробничій та інших сферах, які є об’єктом цивільно-правових відносин у частині права кожного володіти, користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, які, будучи благом не матеріальним, зберігаються за його творцями і можуть використовуватися іншими особами лише за узгодженням з ними, крім випадків, визначених законодавством.

«Патентне право» охоплює охорону винаходу за допомогою патенту, захист певних комерційних інтересів за допомогою законодавства про товарні знаки і торгові найменування, а також законодавства про охорону промислових зразків.

До Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного надійшов Патент України на корисну модель UA № 147210 МПК B26D 5/12.  «Універсальний ріжуче-обтискний пристрій». Авторами якого є науково-педагогічні працівники кафедри технічного сервісу та систем в АПК д.т.н., проф. Журавель Д.П., к.т.н., ст. викл. Бондар А.М., ст. викл. Новик О.Ю. Дата публікації відомостей про видачу патенту 21.04.2021, Бюл.№ 16.

Професор кафедри ТСС АПК Дмитро ЖУРАВЕЛЬ