Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти є одним із найважливіших засобів підвищення якості підготовки та виховання фахівців з вищою освітою в галузі агроінженерії, здатних творчо застосовувати у практичній діяльності досягнення науково-технічного прогресу.

Отож, організація науково-дослідної діяльності здобувачів (НДДЗ ) є продовженням та поглибленням освітнього процесу та організується безпосередньо на кафедрах, у гуртках, проблемних та дослідницьких групах. Керівництво НДДЗ здійснюють провідні науково-педагогічні працівники університету, старші викладачі. Координатори з науки відповідальні за організацію науково-дослідної роботи на факультеті університету.

Так, на кафедрі ТСС АПК продовжує успішно функціонувати два студентські  наукові  гуртки на загальну тему: «Методологія оптимізації техніко-технологічної системи використання гною на органічні добрива» під керівництвом в.о. зав. кафедри, к.т.н., професора Скляра Олександра Григоровича та к.т.н., доцента Скляр Радміли Вікторівни.

Члени гуртків, відповідно до плану їх роботи, під керівництвом  наукових керівників впродовж першого семестру 2021-2022 навч. року займалися підготовкою доповідей на ІІІ Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі», яка відбулась  з 1 по 26 листопада 2021 р.

В конференції прийняли участь: Гера А.М з доповіддю «Аналіз існуючий  механізованих технологій по розподілу гною на фракції», Васюшкін А.С. «Аналіз властивостей підстилкового матеріалу і зоотехнічні вимоги до них», Фісак К.О. «Обґрунтування доцільності використання гранульованого посліду», Липовий Р.С. «Огляд способів утилізації та переробки гною»,  Курукін В.С. «Аналіз технологій прискореного компостування гною (посліду)», Руднєв Я.В. «Обґрунтування технології виробництва органічних добрив у закритих камерах-біоферментаторах». Їх доповіді увійшли у Збірник Матеріалів конференції, а автори отримали сертифікати учасників.

Доцент кафедри ТСС АПК  Радміла Скляр