Для підвищення ролі, престижності та мотивації кураторської діяльності, об’єднання колективів академічних груп, національно-патріотичного виховання, підвищення правової культури, етичного і фізичного вдосконалення студентів, вдосконалення та активізації кураторської діяльності в загальній системі виховної роботи нашого університету вже вкотре проводиться Конкурс «Кращий куратор академічної групи ТДАТУ».

Головними рисами роботи викладача-куратора повинні бути цілеспрямованість, принциповість, висока культура, справедливість до себе і студентів, чуйність до запитів і думок студентів, високе почуття громадянської відповідальності за освіту майбутніх фахівців. Вимогливість кураторів повинна поєднуватись з уважністю, вмінням бачити та поважати в кожному студентові особистість з присутніми їй індивідуальними якостями. Оцінка ефективності виховної роботи викладача-куратора дається на основі сукупного аналізу навчальних та громадських показників академічної групи, виконання куратором своїх обов’язків, також і з урахуванням його активності в рішенні навчально-виховних питань.

Згідно Положення про Конкурс «Кращий куратор академічної групи ТДАТУ» при звіті викладача-куратора контролюється:

• якість ведіння журналу викладача-куратора;
  • зміст плану виховної роботи (диференціація його з урахуванням індивідуальних якостей студентів, різноманітність форм роботи та заходів, відображення напрямків виховного процесу, відповідність заходів реаліям сьогодення);
  • виконання плану виховної роботи (регулярність проведення виховних годин, явка студентів, відповідність проведених заходів запланованим, обговорення питань навчання та побуту студентів групи).

Крім цього, при оцінюванні роботи кожного викладача враховується:

1. конкретна індивідуальна робота зі студентами, зв’язок з батьками, школою (підприємством);
  2. робота в гуртожитку;
  3. заходи, направлені на покращення навчального процесу та дисципліни;
  4. робота по забезпеченню виконання навчального графіку, підвищенню успішності і зниженню кількості пропущених занять.

1 червня 2020 року відбулося засідання кафедри на якому розглядали важливе питання – визначали кращого куратора кафедри. Звітували куратори: професор Дмитро Журавель (26 МБ АІ), професор Дмитро Мілько (14 МБ АІ), доцент Борис Болтянський (12с АІ), доцент Олександр Шокарев (15 МБ АІ), доцент Валерія Паніна (12 АІ), старший викладач Андрій Бондар (25 МБ АІ) та  старший викладач Сергій Дереза (24с АІ).

Після детального розгляду та обговорення звітів виступив виконуючий обов’язки завідувача кафедри Андрій Смєлов. Він відзначив високу професійність та креативність викладачів-кураторів. Відповідальний за виховну роботу на кафедрі Олексій Новик запропонував визнати найкращим куратором кафедри технічного сервісу та систем в АПК доцента Валерію Паніну.

Щиро бажаємо усім кураторам наснаги та творчих успіхів.