2020-2021 навчальний рік виявився особливим і дуже непростим для усіх закладів вищої освіти. Адже через поширення COVID-19 в Україні було прийнято рішення про запровадження обмежувальних карантинних заходів, які, в свою чергу, передбачали переведення освітніх закладів на дистанційну форму навчання. Усе це виявилося неабияким викликом для учасників освітнього процесу. Адже усі опинилися у нових і незвичних умовах, коли, з одного боку, викладач, використовуючи цифрові технології, був змушений навчитися подавати і пояснювати навчальний матеріал віддалено і, з іншого боку, здобувач вищої освіти, який повинен був адаптуватися до дистанційних інструментів і методів навчання та самоорганізуватися. Водночас стало зрозумілим, що «стрімке запровадження елементів дистанційного й онлайн-навчання у зв’язку із ізоляцією людей під час пандемії порушує проблему зростання академічної нечесності». Причому про нечесність дій (особливо студентів) почали говорити не лише в Україні, але й у всьому світі. Задля стабілізації ситуації в Україні відбувається інформування і працівників освітніх закладів, і населення за допомогою онлайн-конференцій, круглих столів, вебінарів та публікацій ряду матеріалів, метою яких стало допомогти підтримати чесність освіти загалом та, зокрема, в умовах дистанційного навчання.

8 вересня 2021 року на кафедрі ТСС АПК було проведено зведену кураторську годину щодо ознайомлення здобувачів вищої освіти з Антикорупційною програмою ТДАТУ, Кодексом честі ТДАТУ та Законом України про запобігання корупції. На початку зустрічі з вступним словом виступив в.о. завідувача кафедри, професор Скляр О.Г. На захід був запрошений уповноважений з антикорупційної діяльності ТДАТУ Гостєв М.О., який виступив перед присутніми з доповіддю «Про запобігання та протидію корупції у ТДАТУ». На кураторській годині були присутні здобувачі вищої освіти 12САІ, 13САІ та 32АІ груп з кураторами доц. Бондарем А.М., доц. Шокаревим О.М. та доц. Паніною В.В. Після виступу уповноваженого з антикорупційної діяльності здобувачі поставили підписи у відомості про ознайомлення з Антикорупційною програмою ТДАТУ, Кодексом честі ТДАТУ та Законом України про запобігання корупції і мали можливість задати питання, на які отримали вичерпні відповіді.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська