В умовах карантину людина обмежена у діях, до яких вона звикла у повсякденному житті. Проте, у нових обставинах для кожного відкриваються двері щодо реалізації власних задумів, зокрема з’являється час обміркувати і спланувати життя, скажімо, на найближчі 4-5 років.

Сьогодення ставить вищій освіті все нові й нові виклики. Запровадження карантинних заходів щодо запобігання поширенню COVID-19 обумовлює певні труднощі в проведенні профорієнтаційної роботи ЗВО, вимагає перегляду форм та змісту роботи в цьому напрямку.

Ряд заходів, що є традиційними у проведенні профорієнтаційної роботи, сформували підґрунтя для роботи в умовах карантину. Це зокрема:

– формування мобільних профорієнтаційних бригад;

– створення бази даних та проведення аналізу кількісного наповнення випускних класів;

– аналіз мережі закладів загальної середньої освіти закріплених за кафедрою районів.

13-го жовтня 2020 року відбувся черговий виїзд співробітників кафедри ТСС АПК до сільських шкіл Приморського району Запорізької області. До складу групи увійшли: доцент Болтянський Б.В. та ст. викл. Дереза С.В.

Були відвідані наступні навчальні заклади:

• Єлисеївський НВК – 5 учнів 11-го класу;
  • Радолівська ЗОШ – 9 учнів 11-го класу;
  • Зеленівська ЗОШ – 7 учнів 11-го класу;
  • Юріїівська ЗОШ – 8 учнів 11-го класу.

Проведено співбесіди з директорами шкіл, завучами, класними керівниками 11-х класів.

Проведено бесіди з учнями 11-х класів про історію Таврійського державного агротехнологічного університету, факультети, спеціальності та спеціалізації, матеріально-технічну базу, виховну роботу, організацію дозвілля студентів, навчання на військовій кафедрі, проведення олімпіад, а також організацію практик студентів  на Україні  та за кордоном під час навчання в університеті.

Від співробітників кафедри учні та їхні класні керівники отримали печатну рекламну продукцію про університет (буклети ТДАТУ та по факультетам) для ознайомлення батьків учнів при проведенні батьківських зборів.

Завдяки проведеній роботі була створена база даних випускників закладів загальної середньої освіти Приморського району Запорізької області, що дозволяє співробітникам кафедри адресно працювати з майбутніми абітурієнтами та їх батьками. Зокрема:

– підтримання профорієнтаторами зв’язку з учнями та класними керівниками шкіл, проведення індивідуальної роз’яснювальної роботи через соціальні мережі, в телефонному режимі;

– створення вайбер груп для учнів шкіл та їх батьків із розміщенням фото- відеоматеріалів та відповідей на виникаючі питання.

Доцент кафедри ТСС АПК Борис БОЛТЯНСЬКИЙ