Основними виробничими процесами на молочних фермах є одержання молока та обслуговування тварин – їх утримання, догляд, годування, напування. Доїння корів – найбільш трудомісткий процес у молочному тваринництві, що значною мірою пов’язаний зі способом утримання корів. Доїльні машини, що використовуються в переважній більшості господарств, порівняно з ручним доїнням підвищують продуктивність праці доярок, звільняючи їх від важкої фізичної праці.

Так, 8 травня 2020 року на кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК» доцентом Скляр Радмілою Вікторівною було проведено олімпіаду на тему: «Машинне доїння корів і первинна обробка молока» за допомогою програми ZOOM. В олімпіаді прийняли участь 15 здобувачів вищої освіти третього курсу механіко-технологічного факультету.

Проводилась олімпіада в два етапи. Перший етап  полягав у розв’язуванні 25 тестових завдань на тему олімпіади. На другому етапі учасникам олімпіади було запропоновано розгадати кросворд і визначити в ньому ключове слово.

За кожну правильну відповідь першого і другого етапів учасник отримував по 2 бали.

Загальна кількість балів, набраних кожним учасником олімпіади, визначалась додаванням усіх балів отриманих за кожен етап. Переможці олімпіади визначались серед учасників які набрали максимальну кількість балів.

Переможцями олімпіади стали:

І-е місце –   Курашкін О.С. (31АІ);

ІІ-е місце –  Карапетров В.В. (32АІ);

ІІІ-е місце – Заставський А.І. (31АІ).

Переможці олімпіади отримали до свого загального рейтингу з дисципліні «Механізовані технології в виробництві с.-г. продукції» відповідно 20, 15 і 10 додаткових балів. Інші учасники олімпіади отримали по 5 додаткових балів.

Усім призерам олімпіади урочисто були вручені почесні грамоти. Деякі робочі моменти проведеної олімпіади зафіксовано на приведених нижче фотографіях.

Викладач кафедри ТСС АПК, к.т.н., доц. Скляр Радміла Вікторівна