Науково-дослідна робота здобувачів СВО – один з найважливіших засобів підвищення якості підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Студентські наукові гуртки – одна з форм наукової діяльності здобувачів ступеня вищої освіти, яка спрямована на розширення їх наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної діяльності у вільний від навчання час.

З огляду на постійне зростання вартості паливно-енергетичних ресурсів та збільшення їх питомої ваги у собівартості сільськогосподарської продукції, зниження рентабельності та конкурентоспроможності виробництва, використання застарілих технологічних, технічних і економічних принципів господарювання, виникає об’єктивна необхідність забезпечення енерго- та ресурсозбереження й розв’язання на інноваційній основі проблеми високої енергоємності сільськогосподарського виробництва і, зокрема, галузі тваринництва.

Тому, робота на кафедрі ТСС АПК студентського наукового гуртка: «Впровадження енергозберігаючих технічних засобів при виробництві продукції тваринницва» є доволі актуальною. Керівник гуртка – к.т.н., доцент Борис БОЛТЯНСЬКИЙ, члени: Дмитро ДЕНИСЕНКО (11МБ АІ група) та Тарас КУЛИК (31С АІ група).

Уся робота гуртка спрямована на розвиток компетентностей здобувачів ступеня вищої освіти проводити наукові дослідження сировини, матеріалів, технічних засобів і готової продукції. Про одержані результати досліджень студенти інформують своїх однокурсників на лабораторних заняттях, доповідають на засіданні гуртка та внутрішньовузівській науковій конференції ТДАТУ. Кращі наукові роботи щорічно направляються на конкурс студентських наукових робіт.

Цьогоріч члени наукового гуртка прийняли участь у роботі ІІI Міжнародної науково-практичної конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» та опублікували тези своїх доповідей: Денисенко Д.А. «Використання відновлювальних джерел енергії в тваринництві», Кулик Т.М. «Дослідження процесу теплообміну при первинній обробці молока».

Доцент кафедри ТСС АПК Борис БОЛТЯНСЬКИЙ