Активну профорієнтаційну роботу бажано спрямовувати у трьох напрямах: з педагогами, учнями та їхніми батьками. Кожен із цих напрямів важливий і суттєвий, проте успіх справи зрештою залежатиме від рівня роботи зі школярами.

З метою задоволення інтересу школярів та їх батьків до певного напрямку підготовки та спеціальності необхідно підвищувати рівень надання професійних консультацій. У ході консультації визначаються шляхи отримання вищої освіти за обраними напрямами підготовки та спеціальностями, терміни навчання, перспективи професійного зростання, затребуваність фахівців на ринку праці тощо.

З метою залучення потенційних абітурієнтів та усвідомлення правильного професійного самовизначення з майбутньою професією цього тижня на кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК» проводилися чергові заходи з профорієнтаційної роботи.

Так, 5-го жовтня 2020 року відбувся виїзд співробітників кафедри ТСС в АПК до сільських шкіл Приморського району Запорізької області. До складу групи увійшли: доцент кафедри ТСС в АПК Болтянський Б.В., ст. викл. Дереза С.В., доцент кафедри електротехнологій і теплових процесів Попрядухін В.С. та студент 22САІ групи механіко-технологічного факультету Бескоровайний О.О.;

У відділах освіти Приморському району та Приморської міської об’єднаної територіальної громади була отримана інформація про мережу навчальних закладів ка кількість учнів випускних класів у 2020-2021 навчальному році. Всього по навчальним закладам Приморського району у 2020-21 н.р. налічується 56 учнів 11-х класів.

Були відвідані наступні навчальні заклади:

• Новоолексіївська ЗОШ – 6 учнів 11-го класу;
  • Орлівська ЗОШ – 7 учнів 11-го класу;
  • Інзівська ЗОШ – 9 учнів 11-го класу;
  • Коларівська ЗОШ (с. Болгарка) – 5 учнів 11-го класу;

Проведено співбесіди з директорами шкіл, завучами, класними керівниками 11-х класів.

Проведено бесіди з учнями 11-х класів про історію Таврійського державного агротехнологічного університету, факультети, спеціальності та спеціалізації, матеріально-технічну базу, виховну роботу, організацію дозвілля студентів, навчання на військовій кафедрі, проведення олімпіад, а також організацію практик студентів  на Україні  та за кордоном під час навчання в університеті.

Від співробітників кафедри учні та їхні класні керівники отримали печатну рекламну продукцію про університет (буклети ТДАТУ та по факультетах) для ознайомлення батьків учнів при проведенні батьківських зборів.

В ході проведення Google-анкетування була зібрана контактна інформація про учнів випускних класів.

Доцент кафедри ТСС в АПК Борис БОЛТЯНСЬКИЙ