Студентські наукові гуртки – одна з форм наукової діяльності студентів, спрямована на розширення їх наукового потенціалу й формування навички науково-дослідної діяльності у вільний від навчання час або спеціально наданий час.

Основні завдання студентських наукових гуртків:

– забезпечення активної участі студентів у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращу наукову працю, наукових семінарів;

– формування в студентів інтересу до наукової творчості, навчання методиці й способам самостійного вирішування наукових завдань в областях біології та медицини й навичок роботи в наукових колективах;

– допомога студентам в оволодінні методикою й навичками проведення самостійних наукових досліджень і розробки наукових проблем;

– обмін досвідом організації й проведення наукової роботи серед членів студентських наукових гуртків;

– сприяння поглибленому вивчанню в більше широкому плані навчального матеріалу;

– виявлення найбільш обдарованих і талановитих студентів, використання їх творчого й інтелектуального потенціалу для рішення актуальних завдань підвищення ефективності освітнього процесу.

Так, 16 вересня 2021 року на кафедрі технічного сервісу та систем в АПК відбулось засідання студентського наукового гуртка «Методологія оптимізації техніко-технологічної системи використання гною на органічні добрива» під керівництвом к.т.н., професора Скляра О.Г. Був сформований склад наукового гуртка та розглянуті загальні питання розвитку тваринництва.

Професор кафедри ТСС АПК Олександр Скляр