17 вересня 2021 року на кафедрі ТСС АПК було проведено розширене засідання кафедри щодо ознайомлення співробітників з Антикорупційною програмою ТДАТУ, Кодексом честі ТДАТУ та Законом України про запобігання корупції. На початку зустрічі з вступним словом виступив в.о. завідувача кафедри, професор Скляр О.Г. На захід був запрошений уповноважений з антикорупційної діяльності ТДАТУ Гостєв М.О., який виступив перед присутніми з доповіддю «Про запобігання та протидію корупції у ТДАТУ».

Академічна доброчесність є поняттям загальноприйнятим у розвинутих країнах сучасного світу. З одного боку, його узагальненість дозволяє охопити різні сфери академічного життя, де кожному з учасників відведена його унікальна роль та, відповідно, права, обов’язки та відповідальність. Із іншого боку, така всеохопність може бути загрозою у культурних реаліях, де з тих чи інших причин академічна культура та правила поведінки або ще не сформувалися, або були втраченими чи знищеними. Саме до другого типу можна відносити українську  академічну культуру, де внаслідок викривлення цілей та цінностей освіти загалом та вищої освіти зокрема добре ім’я студента чи науковця, престижність статусу академічної людини (такої, що належить до академічної спільноти), добра репутація поступилися місцем званням і посадам, заради яких ці наукові звання здобуваються.

Опирачись на це, складно переоцінити важливість окремо виписаної статті № 42 «Академічна доброчесність» у нещодавно прийнятому рамковому Законі «Про освіту». Рамковий закон дає таке тлумачення поняттю академічної доброчесності: «сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень». Віднині академічна доброчесність з поняття неписаного та культурософського перетворилась на норму Закону з чітко визначеними тлумаченнями, правилами, критеріями, вимогами та санкціями.

Після виступу уповноваженого з антикорупційної діяльності співробітники кафедри поставили підписи у відомості про ознайомлення з Антикорупційною програмою ТДАТУ, Кодексом честі ТДАТУ та Законом України про запобігання корупції і задали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська