Приклад провідних університетів світу свідчить, що якісна вища освіта можлива і за суттєво меншої кількості аудиторних занять, ніж в українських закладах освіти. Але це вимагає грамотного застосування онлайн-технологій з відповідними методичними підходами, що забезпечують ефективне поєднання безпосередньої та опосередкованої форми взаємодії студентів і викладачів у вигляді змішаного навчання.

В рамках роботи Вищої школи педагогічної майстерності ТДАТУ відбулися тренінги з курсу «Розвиток гнучких навичок (soft skills) викладачів вищої школи», в яких взяла участь доцент кафедри ТСС АПК  Радміла СклярТренінги пройшли дуже цікаво та пізнавально. Завдяки такій роботі викладачі отримали нові та удосконалили існуючі навички роботи над собою та із здобувачами вищої освіти. Кожен учасник тренінгів виділив щось найбільш важливе для своєї професіональної роботи та втілив це в освітній процес.

Формування фахових компетентостей з дисципліни «Машини, обладнання та їх використання в тваринництві» зі спеціальності «Агроінженерія» в рамках технології змішаного навчання відбувається на двох рівнях: здобувачі вищої освіти вивчають матеріал за принципами дистанційного навчання та реалізують практичні завдання на заняттях. Таким чином, здобувачі набувають теоретичних знань та практичного досвіду з даної дисципліни. Зокрема на освітньому порталі ТДАТУ здобувачі мають змогу самостійно опановувати навчальний матеріал з тестовим контролем за кожним вивченим розділом.

1

Також, за допомогою сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom ведучий викладач доцент Скляр Радміла Вікторівна проводить лекції і консультації. Цей сервіс дає можливість:

  • організовувати спільні чати для переписки і обміну матеріалами – як загальні, так і приватні;
  • проводити онлайн-лекції (консультації) з відео високої якості і запрошувати до 100 студентів (у безкоштовній версії, платна дозволяє збільшувати кількість учасників і спікерів);
  • записувати як свої звернення, так і спільні розмови;
  • під час лекції можна демонструвати презентації з дисципліни на робочому столі свого ПК;
  • конференції можна планувати і заздалегідь запрошувати учасників.

Доцент кафедри ТСС АПК  Радміла Скляр