spivrobitnyky-tss-apk-pryjnjaly-uchast-v-mnk-innovacijne-tehnichne-ta-tehnolohichne-zabezpechennja-haluzi-tvarynnyctvaНа сучасному етапі розвитку та реформування освіти в Україні актуальним є питання професійної компетентності науково-педагогічного працівника закладу вищої освіти. Важливим структурним компонентом професійної компетенції викладача є наукова компетентність. Сутність наукової компетентності визначається як сформований у викладача рівень теоретико-методологічних і фахових знань із педагогічної науки, практичних умінь і навичок організації науково-дослідницької діяльності. Це наявність особливого наукового мислення, здатність до вивчення матеріалів наукових досліджень і трансформації основних теоретичних положень у зміст навчальних дисциплін фахової підготовки студентів. Зазначимо також уміння визначати власний науковий інтерес, реалізувати свій науковий потенціал, досліджуючи актуальну наукову проблему, організовувати результативну наукову та науково-методичну діяльність. Високий рівень наукової компетенції викладача формується впродовж років.

Науково-педагогічні працівники кафедри ТСС АПК регулярно приймають участь в роботі наукових конференцій, де представляють свої наукові здобутки. Доцент к.т.н. Болтянська Н.І. та технік І категорії Комар А.С. взяли участь у роботі Міжнародної науковій конференції «Інноваційне, технічне та технологічне забезпечення галузі тваринництва», яка відбулась 25-26 травня 2020 року в навчально-науковому інституті технічного сервісу Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Організаторами конференції виступили: Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Білоруський державний агротехнічний університет (Республіка Білорусь), Природничий університет у Любліні (Польща), Державний аграрний університет Молдови (Молдова), Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В роботі конференції прийняли участь науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, фахівці, провідні спеціалісти та практики, молоді вчені, аспіранти та студенти.

Конференція працювала за наступними науковими напрямками:

1. Сучасний стан та напрямки розвитку тваринництва.
  2. Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва.
  3. Сучасне технічне устаткування тваринницьких ферм і комплексів.
  4. Підвищення ефективності технічного забезпечення АПК, шляхом інтеграції науки та практики.
  5. Робототехніка в технологічних процесах тваринництва

За результатами роботи конференції буде випущений збірник Матеріалів конференції.