Через розповсюдження вірусу Covid-19 всі країни почали запроваджувати карантинні заходи, що призвело до закриття на невизначений час усіх закладів вищої освіти. Вони змушені були за короткий термін перейти на дистанційний навчальний процес. Готовність до цього процесу була різна, виникли суто технічні проблеми – відсутність Інтернету, комп’ютерів, навчальних матеріалів у мережі.

Криза, що пов’язана з COVID-19, показала закладам вищої освіти, що інтеграція змішаного та дистанційного навчання в освітній процес закладу – це тривалий процес, який вимагає кваліфікованих викладачів, які можуть створювати навчальні матеріали, адже організувати навчальну роботу дистанційно – це допомогти студенту самостійно розібратися з тим, що він не знає й не вміє.

В рамках Грантової угоди «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного  отримав відео- та ІТ-обладнання для оснащення двох лабораторій, а також чотири індивідуальні комплекти обладнання для викладачів, які використовуються за встановленим графіком роботи.

Застосування ліцензійного програмного забезпечення та отриманого обладнання дозволяє створити відповідне і якісне середовище для дистанційного навчання на базі університету, забезпечує одночасну роботу зі студентами в умовах онлайн-навчання, розширює горизонти організації освітнього процесу для викладачів та практичної підготовки здобувачів.

Впродовж навчального року було проведено неформальну підготовку щодо правильного та ефективного використання обладнання 35 представникам університету.

В навчанні взяла участь доцент Болтянська Н.І., яка за підсумком процесу навчання базовому монтажу в Adobe Premiere Pro зробила відеоролик для проведення Лабораторної роботи «Експериментально-теоретичне дослідження тарілчастого дозатора кормів» в дистанційному режимі. Він дає можливість здобувачам вищої освіти побачити роботу означеної машини в режимі он-лайн, ознайомитись з принципом її роботи та оволодіти навичками експериментально-теоретичного дослідження тарілчастого дозатора кормів.

Асистент кафедри ТСС АПК Григоренко Сергій