12 травня 2021 року на базі Університету імені Альфреда Нобеля у дистанційному форматі відбувся Міжнародний семінар «Європейські стандарти якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації» за участю Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (Україна) та Центрального агентства з оцінювання та акредитації ZEvA (Ганновер, Німеччина).

Мета семінару – сприяння інтеграції системи вищої освіти України в Європейський освітній простір, обмін досвідом провідних ЗВО заради удосконалення внутрішніх систем забезпечення якості.

До участі були запрошені керівники ЗВО, гаранти освітніх програм та інші зацікавлені особи. Результатом стала участь 480 представників різних навчальних закладів України та зарубіжжя. Від Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного в заході взяла участь завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, к.т.н., доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр.

Під час семінару було обговорено широкий спектр питань як з позиції акредитаційних агентств, так і закладів вищої освіти. Учасники зустрічі представили вимоги різних національних систем забезпечення якості вищої освіти, досвід акредитаційних комісій у моніторингу та забезпеченні якості вищої освіти, сильні та слабкі сторони систем забезпечення якості українських ЗВО та процесу безперервного удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості як основи успішного проходження міжнародної акредитації. Корисним є досвід Польської акредитаційної комісії в моніторингу та забезпеченні якості вищої освіти та програми праці з стейкхолдерами, які представили учасники конференції.

В результаті такого навчання, учасники мали можливість отримати наступні знання:

-володіння інформацією щодо важливості та удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти та проходження міжнародної акредитації;

– знання основних складових Європейських стандартів якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації;

– ознайомлення з досвідом провідних ЗВО щодо удосконалення внутрішніх систем забезпечення якості та проходження міжнародної акредитації.

Отриманий досвід обов’язково буде врахований у провадженні освітньої діяльності та безумовно, допоможе удосконаленню системи внутрішнього забезпечення якості в ТДАТУ.

За участь у міжнародному семінарі «Європейські стандарти якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації» учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Більш детально ознайомитись з матеріалами Міжнародного семінару можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=YQIpxWG_P2I&ab_channel=NAQAUANAQAUA

Доцент кафедри ТСС АПК  доцент Радміла Скляр