23 березня 2021 року представники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного перший проректор, к.т.н., проф. Скляр О.Г., начальник Науково-методичного центру, к.т.н., доц. Болтянська Н.І. та головний бухгалтер Крутікова Т.О. відвідали ВСП «Новокаховський  коледж ТДАТУ».

Болтянська Н.І. прийняла участь в нараді, присвяченій  питанням забезпечення якості вищої освіти під час дистанційної освіти. В ході наради було приділено увагу наступним питанням:

Удосконалення системи якості підготовки фахівців та їх атестації: удосконалення внутрішньої і зовнішньої системи забезпечення контролю якості освітнього процесу, що включає дотримання галузевих стандартів, ліцензування та акредитацію напрямів і спеціальностей, державну атестацію випускників, участь у державних та міжнародних рейтингах; дотримання індивідуалізації та диференціації навчання обдарованої молоді; створення умов для здобуття якісної освіти інвалідами, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування; упровадження інноваційних технологій, використання в навчальному процесі досягнень вітчизняних і зарубіжних освітніх технологій.

Удосконалення навчально-методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу під час дистанційного навчання: узгодження змісту дисциплін та їх вимог до результатів навчання з вимогами відповідних освітніх програм, потребами здобувачів вищої освіти та ринку праці; відповідності критеріїв оцінювання очікуваним результатам навчання з дисципліни, спрямованість їх не лише на запам’ятовування інформації, а на оцінювання здатності здобувачів вищої освіти використовувати ці знання у практичних ситуаціях; удосконалення якості навчально-методичного забезпечення, приведення його у відповідність до вимог підготовки конкурентоспроможних фахівців на основі підвищення наукоємності та професійного спрямування дисциплін; упровадження комп`ютерних технологій навчання, спеціалізованого програмного забезпечення, мультимедійних електронних підручників; повне забезпечення освітнього процесу електронними навчально-методичними комплексами дисциплін (ЕНМКД) та системами контролю знань на базі ЕНМКД; доступність навчально-методичного забезпечення дисциплін для здобувачів освіти та інших учасників освітнього процесу; створення інформаційно-освітнього середовища коледжу на основі активізації розроблення електронних навчальних, науково-методичних та інформаційно-довідкових web-ресурсів, активне їх використання в освітньому процесі під час дистанційного навчання; удосконалення навчально-інформаційного порталу.

Запобігання та виявлення академічного плагіату серед здобувачів вищої освіти:  встановлення факту наявності академічного плагіату та самоплагіату за результатами комп’ютерної перевірки текстів; запровадження відповідних новітніх технологій щодо запобігання та виявлення академічного плагіату; можливість скасування рішень про присудження наукового ступеня, ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема, наявності академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації

За результатами проведеної наради були підведені підсумки, обговорені пропозиції та зауваження щодо розглянутих питань, було відзначено високий рівень роботи, яка проводиться під керівництвом заступника директора з навчальної роботи Назаровою Л.Г. в ВСП «Новокаховський  коледж ТДАТУ» з означеного напряму.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська