20-21 травня 2021 року на базі Луцького національного технічного університету проходила VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В АПК». Відкрила конференцію привітальним словом ректор Луцького національного технічного університету доктор економічних наук, професор Вахович Ірина Михайлівна. На пленарному засіданні виступили:

Горбенко Юрій Мефодійович, керівник управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації з доповіддю «Сучасний стан та перспективи розвитку агровиробництва на Волині».

Кірчук Руслан Васильович, декан факультету аграрних технологій та екології Луцького НТУ з доповіддю «Енергоефективне сушіння сільськогосподарських рослинних матеріалів»

Дідух Володимир Федорович, завідувач кафедри агарної інженерії Луцького НТУ з доповіддю «Проблеми екологізації сільськогосподарського виробництва Західного Полісся».

Голій Олександр Валентинович, директор ДП ЕДГ «Еліта» Волинської ДСДС Інституту картоплярства НААН України з доповіддю «Перспективи розвитку органічного виробництва сільськогосподарської продукції в умовах Західного Полісся України».

Гаврилюк Володимир Андрійович, директор Поліської філії ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії ім. О.М .Соколовського» з доповіддю «Науково-теоретичні основи збереження ґрунтів та вирощування сільськогосподарських рослин в зоні Західного Полісся України».

Конференція працювала за наступними напрямами:

• Сучасні машинні технології в рослинництві та тваринництві.
  • Теорія, конструювання, виробництво і технічний сервіс машин та енергетичних засобів АПК.
  • Дослідження процесів і машин для вирощування та переробки луб’яних культур.
  • Енергозберігаючі технології і засоби сушінні та первинної переробки сільськогосподарських матеріалів.
  • Альтернативні види енергії та добрив у сільськогосподарському виробництві.
  • Цифрові технології в наукових дослідженнях та виробничих процесах АПК.
  • Агроекологічний моніторинг сільськогосподарських земель.

В роботі секційних засідань конференції активну участь взяли профСкляр О.Г., доц. Скляр Р.В.доц. Болтянська Н.І.доц. Болтянський Б.В., проф. Журавель Д.П., доц.  Паніна В.В.ст. викл. Дереза С.В., доц. Дашивець Г.І. та інж. Комар А.С. Конференцію було проведено дистанційно з використанням технології відеоконференції ZOOM. За результатами роботи конференції було сформовано Програму конференції та видано Збірник тез.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська