1 червня 2021 року було проведено ZOOM-семінар для викладачів університету «Публікації у виданнях, що індексуються у базах Scopus та WoS». Організаторами заходу виступили проректор з наукової роботи, проф., д.с.-г.н. Єременко Оксана, д.п.н., доц. Олена Тітова та д.т.н., проф. Анатолій Панченко. Від кафедри ТСС АПК в семінарі взяла участь доц. Наталя Болтянська.

Scopus є однією з найбільших баз даних рефератів (анотацій) і цитувань рецензованої наукової літератури, в тому числі наукових журналів, книг і конференцій, які включені в цю базу даних. Вона була заснована в 2004 році компанією Elsevier, яка працює в сфері глобального інформаційно-аналітичного бізнесу.

 Ця база даних охоплює в цілому більше 41 тис. Наукових видань як природного, так і гуманітарного, з них більше 38 тис. становлять наукові журнали. Перелік видань щорічно оновлюється, тому до нього постійно додають нові видання, за умови, що вони відповідають жорстким критеріям науковості та пройшли досить строгий експертний відбір. Видання, які втрачають відповідність цим критеріям, переоцінюються і вилучаються. Перевірити, індексується чи журнал базою даних Scopus, або вибрати відповідний журнал для публікації статті можна безпосередньо на її веб-сторінці в розділі «Sources».  Відповідно, базу даних можна використовувати для пошуку статей. З деякими статтями можна ознайомитися безкоштовно, до інших можна отримати доступ за оплату. Користуючись базою, можна вийти на веб-сторінку відповідного видання та ознайомитися з вимогами до публікацій, перевірити кількість цитувань і ін.

 Доповідачі акцентували увагу на тім, що до наукових статей в журналах, індексованих в Scopus, ставиться ряд різних вимог – формальних, змістовних, юридичних, лінгвістичних і ін. Зокрема, є вимоги по структурі статті та оформлення бібліографічних посилань, які повинні відповідати вимогам конкретного журналу, а сам матеріал статті повинен бути викладений послідовно, переконливо і містити новий і цікавий науковий результат. Стаття повинна бути написана якісному англійською мовою з дотриманням авторських прав. Учасники семінару отримали багато цікавої та необхідної інформації та практичних рекомендації для того щоб стаття була опублікована. Організатори ознайомили з покроковим путівником щодо публікації статей та типовими причинами відхилення статей редакцією журналів.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська