uchast-etsm-u-vyrishenni-suchasnyh-problemy-zemlerobskoji-mehaniky-216-18 жовтня 2022 року на базі Житомирського агротехнічного фахового коледжу, завдяки організації Національного університету біоресурсів і природокористування України та Житомирського агротехнічного фахового коледжу відбулася XХІІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми землеробської механіки» присвячена 122-річниці з дня народження академіка Петра Мефодійовича Василенка. Конференція проходила в очному та дистанційному режимі.

В заході прийняли участь науково-педагогічні працівники, наукові співробітники та аспіранти НУБіП України, провідних вітчизняних і закордонних вищих навчальних закладів та наукових установ, в яких розглядаються завершені етапи розробок з машин і обладнання сільськогосподарського виробництва, механізації сільського господарства, транспортних технологій і засобів у АПК, конструювання і надійності машин для сільського, лісового і водного господарств та
харчових технологій, удосконалення та нові розробки біотехнологічних процесів і технічних засобів
.

Основними тематичними напрямами роботи конференції були:

1. Секція Стан та перспективи розвитку сучасної землеробської механіки;
  2. Секція Механіко-технологічні процеси, робочі органи та машини для рослинництва;
  3. Секція Механіко-технологічні процеси, робочі органи та машини для тваринництва;
  4. Секція Технічний сервіс та інженерного менеджменту;
  5. Секція Автоматизація, ІТ та енергетика в АПК;
  6. Секція Інновація аграрної науки, освіта, виробництво.

У вирішенні «Сучасних проблеми землеробської механіки» від кафедри експлуатації та технічного сервісу машин ТДАТУ прийняли участь наступні співробітники: проф. О.Г. Скляр.проф. Д.П. Журавельдоц. Р.В. Склярдоц. В.Б. Мітковдоц. Б.В. Болтянськийасист. С.М. Григоренко і техн. А.С. Комар.

За результатами конференції опубліковано науковий збірник тез доповідей  Міжнародної наукової конференції.

Технік кафедри ЕТСМ Артем Комар