17 листопада 2021 року в Києві на базі Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Науково-інноваційний розвиток агровиробництва як запорука продовольчої безпеки України: вчора, сьогодні, завтра».

Враховуючи, що на ННСГБ НААНУ делеговані функції Головної установи з виконання Програми наукових досліджень НААНУ № 41 «Використання потенціалу аграрної науки для інноваційного розвитку галузей агропромислового виробництва України (Інноваційний розвиток)», співвиконавцями якої є 28 наукових установ мережі НААНУ, що виконують 43 наукові завдання – 5 фундаментальних і 38 прикладних, то й захід був присвячений проблемам сьогодення, пов’язаних з розвитком агровиробництва.

Основними тематичними напрямами роботи конференції були:

1. Теоретико-методологічні засади інноваційного розвитку агропромислового комплексу України.
  2. Розроблення механізму трансферу інновацій в умовах агропромислових регіонів України.
  3. Інноваційні технології в інформаційно-бібліотечному забезпеченні галузей агропромислового виробництва.
  4. Становлення системи міжрегіональної взаємодії науки, освіти та бізнесу з питань інноваційного розвитку.

Для участі у конференції було надіслано 117 тез від 164 учасників, представників університетської і академічної науки із різних установ регіонів України.

Під час проведення конференції були заслухані доповіді із різноманітних питань організації наукового забезпечення ведення вітчизняного аграрного виробництва з використанням інноваційних підходів в розрізі ґрунтово-кліматичних особливостей України. Всі наукові доповіді були цікаві, змістовні, інформативні, відповідали вимогам поставлених завдань, винесених на розгляд науково-практичної конференції.

Теза конференції: «Незважаючи на непросту ситуацію, що склалася сьогодні в Україні, проходимо з гідністю всі випробування і проторуємо шляхи для майбутніх перетворень у практиці агропромислового виробництва. Є сподівання, що конференція стала для професійної спільноти плацдармом для обміну досвідом, налагодження конструктивного творчого діалогу між ученими різних поколінь, стимулом для розвитку перспективних напрямів аграрної науки!»

В роботі конференції від кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК» ТДАТУ взяв участь ст. викл.  Грицаєнко Ігор Миколайович.

Тези доповідей учасників опубліковані в Збірнику матеріалів конференції. З ними можна ознайомитись а репозитарії ТДАТУ, а також на сайті кафедри на сторінці «Науково-практичні заходи».

Було представлено дві доповіді:

Інвестиційне проєктування аграрного виробництва: курс на сталий розвиток. Науково-інноваційний розвиток агровиробництва як запорука продовольчої безпеки України: вчора, сьогодні, завтра : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, Київ, 17 листопада. 2021 р. / НААН, ННСГБ – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2021. С. 24-26.

Системний підхід до інвестиційно-інноваційного розвитку. Науково-інноваційний розвиток агровиробництва як запорука продовольчої безпеки України: вчора, сьогодні, завтра : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, Київ, 17 листопада. 2021 р. / НААН, ННСГБ – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2021. С. 26-28.

Ст. викладач кафедри ТСС АПК Ігор ГРИЦАЄНКО