На сучасному етапі розвитку та реформування освіти в Україні актуальним є питання професійної компетентності науково-педагогічного працівника закладу вищої освіти. Важливим структурним компонентом професійної компетенції викладача є наукова компетентність. Це наявність особливого наукового мислення, здатність до вивчення матеріалів наукових досліджень і трансформації основних теоретичних положень у зміст навчальних дисциплін фахової підготовки студентів. Співробітники кафедри ТСС АПК активно займаються науковою та науково-методичною діяльністю і регулярно беруть участь в роботі наукових конференцій, де представляють свої наукові здобутки. 25-26 листопада 2021 року в державному біотехнологічному університеті (м. Харків) було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасна інженерія агропромислових і харчових виробництв», в якій взяли активну участь доц. Паніна В.В., доц. Скляр Р.В.доц., Болтянська Н.І.  та інж. Комар А.С в секціях «Інновації в інженерії тваринництва і переробці його продукції» та «Якість, стандартизація та сертифікація».

Метою конференції було узагальнення результатів наукових досліджень та практичних знань у галузі агропромислових і харчових виробництв, інновацій в технологіях та обладнанні переробних і харчових виробництв; розробки механотронних технічних засобів; оптимізації технологічних систем рослинництва; інновацій інженерії тваринництва і переробці його продукції; новаціям умов та правил стандартизації і сертифікації продукції. Означений захід був орієнтований на співробітників науково-дослідних установ, закладів вищої освіти, здобувачів наукових ступенів, докторантів, аспірантів та магістрантів.

Робота конференції була організована за такими напрямами:

• Обладнання та інжиніринг переробних і харчових виробництв.
  • Мехатроніка агропромислового виробництва.
  • Якість, стандартизація та сертифікація.
  • Оптимізація технологічних систем рослинництва.
  • Технології переробних і харчових виробництв.
  • Інновації в інженерії тваринництва і переробці його продукції.

Конференція була організована на високому рівні. Цікаві доповіді супроводжувались питаннями та обговоренням. За результатами роботи конференції буде сформований та виданий збірник матеріалів науково-практичної конференції

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська