16 лютого відбувся вебінар про диджиталізацію освіти від Unicheck Україна. Серед 297 учасників заходу були і співробітники кафедри ТСС АПК  доцент Скляр Р.В. та доцент Болтянська Н.І..

Цифрова трансформація стає головним трендом сучасності та радикальним чином перетворює сутнісні характеристики процесів усіх сфер суспільного життя. Сьогодні вже неможливо закладу вищої освіти залишатися осторонь цифрової трансформації. Цифрові технології стали невід’ємною частиною нашого повсякденного буття, тому спроба уникати їх використання означає «втечу» від реальності.

Діджиталізація являє собою усвідомлений підхід докорінного перетворення будь-яких процесів на основі використання цифрових технологій. Під час роботи вебінару було розглянуто IT-технології, які допомагають викладачам розвивати академічну доброчесність. Представники провідних закладів освіти України поділились досвідом щодо стратегії розвитку онлайн освіти в установах, сучасні засоби комунікації зі здобувачами вищої освіти та про історії успіху онлайн навчання під час пандемії.

Під час роботи вебінару обговорювались наступні питання:

• онлайн перевірка тексту на плагіат,
  • види LMS систем для освіти,
  • використання міжнародної співпраці для покращення освітнього процесу,
  • створення окремих університетських програм, направлених на розвиток онлайн навчання,
  • методи та технології залучення студентів до дистанційного навчання.

Прогнозується, що масові відкриті онлайн-курси скоро приведуть до істотної трансформації всієї системи вищої освіти. Уже сьогодні в Україні обговорюється можливість зробити онлайн-навчання частиною формальної освіти в університетах. Це дозволить більше уваги приділяти практиці на очних заняттях, в той час як лекції здобувачі вищої освіти будуть дивитися віддалено онлайн. Також онлайн-платформа освіти забезпечить нові можливості регіональним закладам вищої освіти, транслюючи їм кращі навчальні матеріали та практики з провідних університетів країни. Ефективне використання інформаційних технологій допоможе вдосконалити освітній процес, підвищити якість систем управління, посилити міжнародне співробітництво. (Детальніше…)

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська