20 та 21 жовтня 2021 року відбулись онлайн зустрічі від проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and  Quality Initiative – Academic IQ), який упроваджується Американськими Радами з  міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки  України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Від ТДАТУ були присутні представники  кафедри ТСС АПК доц. Скляр Р.В. та доц. Болтянська Н.І.

Так, 20 жовтня відбувся вебінар «Система академічної доброчесності в Університеті Томсон Ріверс», під час якого спікерки Маріан Ендербер та Кріста Лусіей поділились досвідом розбудови системи академічної доброчесності в Університеті Томсон Ріверс, що знаходиться у місті Камлупс у Канаді. На вебінарі були розглянуті практики проведення капманій боротьби з замовними роботами на кампусі університету,  а також як працює Офіс у справах студентів. Спікерки також розказали про практики орієнтації з питань академічної доброчесності для викладачів, що лише починають роботу в Університеті Томсон Ріверс.

У продовженні попереднього питання 21 жовтня відбулась лекція-дискусія «Що робити з замовними роботами». Докторантка кафедри права та соціальних наук факультету бізнесу та економіки Університету імені Менделя (м. Брно, Чехія) Вероніка Краснічан розповіла про поняття замовних робіт, їхні різновиди, а також про проведені міжнародні опитування студентів стосовно досвіду замовлення робіт та результати цих опитувань. Також на лекції-дискусії присутні обговорили про потенційні причини того, чому студенти вдаються до замовлення навчальних та дипломних робіт, які наслідки несуть ці недоброчесні практики, та як виявляти та запобігати замовним роботам.

До кінця цього року в рамках проєкту заплановано проведення і інших цікавих зустрічей відповідно до затвердженого розкладу подій.

Доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр