15 вересня відбувся спільний вебінар від Unicheck та НАЗЯВО «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів». Вебінар пройшов у форматі Zoom-конференції. В його роботі взяли участь викладачі кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська та Радміла Скляр.

Під час заходу обговорювались юридичні та нормативні рекомендації, які допоможуть створити якісні програми й матеріали, що будуть відповідати вимогам сьогодення. Розглядалось яким чином процес створення навчально-методичних матеріалів стосується академічної доброчесності у закладі освіти. Перед учасниками виступили наступні доповідачі:

Олена Єременко, Заступниця голови агентства із забезпечення якості вищої освіти, освітила питання:

• Унормовано&Автономно: які навчально-методичні матеріали є обов’язковими для забезпечення освітнього процесу?
  • Вимоги та рекомендації щодо оформлення та змісту навчально-методичних матеріалів;
  • Автор навчально-методичних матеріалів, його права й обов’язки в аспекті академічної доброчесності;
  • Академічна доброчесність у процесі підготовки та користування навчально-методичними матеріалами, як урахування інтересів здобувачів вищої освіти.

Андрій Сідляренко, Експерт з академічної доброчесності, комерційний директор Unicheck Україна, доповів про:

• Використання програмних продуктів для забезпечення академічної доброчесності навчально-методичних матеріалів
  • Чи потрібно перевіряти навчально-методичні матеріали на плагіат?
  • Сучасні інформаційні технології для оцінювання результатів навчання здобувачів вищої освіти.

Іван Назаров, Член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, зупинився на наступних питаннях:

• Правове регулювання академічної доброчесності
  • Особливості дотримання академічної доброчесності під час підготовки навчально-методичних матеріалів
  • Участь Національного агентства у формуванні простору академічної доброчесності та реагування на її порушення.

Після доповідей було задано багато питань, на які доповідачі дали вичерпні відповіді.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська