Біоенергетична Асоціація України разом із проєктом BIOFIT проводять серію онлайн-вебінарів «Підтримка біоенергетичного дооснащення енергетичного сектору України». Проєкт BIOFIT отримав фінансування від програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 817999.

В розрізі одної з наукових тематик кафедри «Розробка технологій та технологічного обладнання для енерго- та ресурсозбереження в технологічних процесах АПК» вивчаються питання, що присвячені підвищенню ефективності  функціонування біогазових установок. Тому відвіданий онлайн-семінар керівником теми проф. Скляром О.Г., доц. Скляр Р.В. та доц. Болтянською Н.І.. став нагальним та доречним.

Метою онлайн-семінару стала сприяння співпраці та обміну досвідом між європейською промисловістю та представниками приватного сектору із зацікавленими сторонами з промисловості, державного та наукового секторів в Україні.

Спікери вебінару виступили с наступними доповідями:

– Георгій Гелетуха, Голова правління Біоенергетичної Асоціації України «Перспективи виробництва біометану в Україні»;

– Дірк Бонс, керівник відділу «Відновлювані гази», Fachverband BIOGAS «Ринок біометану в Німеччині: статус, використання, стимули та успішні приклади»;

– Домінік Руц, керівник відділу біоенергетики та біоекономіки, WIP Renewable Energies «Зв’язок з європейськими зацікавленими сторонами в галузі біогазу: платформа зацікавлених сторін DiBiCoo»;

Майкл Бейл, заступник начальника відділу технологій біоенергетичних систем, Інститут економіки енергії та технологій енергетичних систем IEE Фраунгофера «Поточний технологічний статус покращення біогазу»;

Олексій Мозговой, менеджер з розвитку бізнесу, Міжнародний біометан, PlanET Biogastechnik «Зелений газ allrounder PlanET»;

Володимир Богатов, менеджер з міжнародних продажів, WELTEC BIOPOWER «Органічна енергія у всьому світі».

Експерти проєкту BIOFIT поділились своїми напрацюваннями та знаннями з українською аудиторією задля підтримки енергетичного сектору України на шляху до біоенергетичного дооснащення.

Доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр