В ТДАТУ велика увага приділяється підготовці фахівців, які здатні до професійної та інноваційної діяльності, оновлення знань, проектування особистісного та професійного зростання. Сучасні інформаційні технології дають змогу підвищити та вдосконалити ефективність освітнього процесу. Під час реформування освіти у закладах вищої освіти прогресивно розробляється концепція дистанційної освіти, що передбачає розробку різноманітних технологій, у тому числі технології змішаного навчання.

З огляду на світові тенденції зростання ролі дистанційної освіти, можна стверджувати, що цей розвиток матиме дедалі зростаючий вплив на забезпечення національних інтересів.

Система дистанційного навчання в Україні наразі перебуває лише на стадії становлення, але за умови використання світового досвіду, поєднання прогресивних технологій дистанційної освіти з кращими технологіями та методами класичних форм навчання, в перспективі вона може набути стрімкого розвитку.

Але широке впровадження і розвиток дистанційної освіти в Україні потребує вирішення комплексу завдань за такими напрямами, як управлінсько-організаційне забезпечення; матеріально-технічне та фінансове забезпечення; кадрове забезпечення потреб дистанційної освіти; методичне забезпечення з урахуванням специфіки дистанційного навчання; просування дистанційної освіти на освітньому ринку та ринку праці.

В рамках Грантової угоди «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного  отримав відео- та ІТ-обладнання для оснащення двох лабораторій, а також чотири індивідуальні комплекти обладнання для викладачів, які використовуються за встановленим графіком роботи. Основною метою проєкту було підвищення якості навчання, шляхом підтримки освітнього процесу в період карантину. Викладачі отримали можливість використовувати сучасне обладнання та технології для забезпечення якості викладання в дистанційному форматі.

За підсумком процесу навчання базовому монтажу в Adobe Premiere Pro, використовуючи означене обладнання,  в. о. зав. кафедри  Смєлов А.О. зробив відеоролік до Лабораторної роботи «Дослідження впливу поверхневого пластичного деформування (ППД) на шорсткість і мікротвердість обробленої поверхні», який дає можливість здобувачам вищої освіти магістр побачити роботу обладнання для ППД в он-лайн режимі, ознайомитись з принципом його роботи, методикою проведення досліджень та оволодіти навичками  розрахунків режимів обробки для одержання необхідної шорсткості і мікротвердості поверхні відновлених деталей.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська