Елементи електронного, дистанційного та дуального навчання успішно впроваджуються в освітній процес закладів вищої освіти України і відповідають сучасним освітнім парадигмам, орієнтованим на розвиток компетентностей особистості, її самореалізацію, формування навичок самостійної діяльності та самонавчання протягом життя. Поєднання переваг згаданих технологій визначило нову модель навчання – змішане навчання.

Модель змішаного навчання передбачає збереження загальних принципів побудови традиційного освітнього процесу з використанням технологій електронного навчання (комп’ютерно-орієнтовані, дистанційні, хмарні тощо). Поєднання переваг різних технологій створює умови для розв’язання основної проблеми традиційної освіти, що полягає в обмеженні можливостей реалізації та розвитку потенційних здібностей особистості.

Тому, викладачі кафедри ТСС АПК постійно займаються удосконаленням змішаного  та дистанційного навчання з освітніх компонент, що викладають. Це стало можливим в рамках Грантової угоди «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID). Серед 35 представників кафедр університету, які пройшли навчання базовому монтажу в Adobe Premiere Pro, активну участь прийняла доцент кафедри ТСС АПК Скляр Р.В. Результатом зазначеного навчання стало успішне проходження слухачем тестування та зроблений відеоролик для проведення експериментального лабораторного заняття «Оцінка подрібнювачів концентрованих кормів за якісними та енергетичними показниками» в онлайн-режимі. Цей відеоматеріал розміщено на освітньому порталі університету, а саме в електронному навчальному курсі «Машини, обладнання та їх використання в тваринництві» для здобувачів вищої освіти 4 курсу з освітньої програми «Агроінженерія». Слухачам курсу така форма проведення заняття дасть можливість оволодіти методикою визначення якісних та енергетичних показників подрібнювачів концентрованих кормів та їх порівняльним аналізом в дистанційному режимі.

Доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр