На початку 2011 року Президія Міжнародної академії аграрної освіти прийняла рішення про створення Українського відділення Міжнародної громадської організації «Міжнародна академія аграрної освіти» (УВ МААО) (Протокол № 1 від 12 січня 2011 року). Було затверджено рішення зборів членів МААО про обрання президентом Українського відділення МААО Дідура Володимира Аксентійовича – доктора технічних наук, професора; віце-президентом Пастухова Валерія Івановича – доктора технічних наук, професора; вченим секретарем – Никифорову Ларису Євгенівну – доктора технічних наук, доцента. Затверджено Статут Українського відділення Міжнародної громадської організації «Міжнародна академія аграрної освіти» та доручено Дідуру В.А. провести роботу по реєстрації УВ МААО в установленому порядку.

УВ МААО створювалось як добровільне громадське об’єднання з метою сприяння розвитку науки про сільськогосподарську освіту, вдосконалення якості підготовки та перепідготовки науково-педагогічних кадрів, молодих вчених і фахівців з аграрною освітою, для розвитку фундаментальних і пріоритетних прикладних досліджень агропромислового комплексу.

Українське відділення Міжнародної громадської організації «Міжнародна Академія аграрної освіти» (УВ МГО «МААО») діє на основі свідоцтва про реєстрацію структурного підрозділу громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні. У своїй діяльності керується Конституцією, чинним законодавством України, Статутом УВ МААО, загальновизнаними принципами і нормами, міжнародного права.

Основна мета діяльності – представництво інтересів МААО та її членів на території України відповідно до статутних завдань МААО, а саме активно сприяти розширенню і поглибленню взаємозбагачуючих зв’язків між освітніми сільськогосподарськими системами, науковою та педагогічною громадськістю різних держав.

МГО «МААО» має свою структуру, до якої входить Українське Відділення МГО зі своєю структурою.

Основні принципи діяльності УВ МГО «МААО»:

– законність і самоврядування;
– добровільність і рівноправність членів;
– гласність і демократія;
– незалежність науки;
– альтернативність вирішення наукових і освітніх проблем;
– зв’язок науки освіти і практики.

До основних завдань УВ МГО «МААО» відносяться:

  • аналіз і прогнозування міжнародної політики підготовки і перепідготовки кадрів для агропромислового комплексу;
  • сприяння розробці і реалізації стратегії розвитку аграрної освіти, що базується на новітніх наукових досягненнях;
  • детальніше…

14 квітня 2011 року відбулось перше засідання Президії Українського відділення МААО (Протокол № 1 від 14.04.2011 р.) на якому було розподілено обов’язки серед членів Президії УВ МААО та затверджено план роботи відділення. На наступному засіданні Президії УВ МААО було прийняте рішення про організацію міжнародного журналу «Вісник Українського відділення МААО». Був затверджений склад редакційної колегії журналу та доручено провести офіційну реєстрацію наукового видання. І вже 21 січня 2013 р. після одержання всіх дозвільних документів та державної реєстрації на засіданні Президії УВ МААО було прийняте рішення  про видання 1 Випуску  Вісника Українського відділення Міжнародної академії аграрної освіти (Протокол № 6 від 21.01.2013 р.)

14 вересня 2015 року було проведено вибори, на яких Вченим секретарем Президії Українського відділення МААО було обрано член-кореспондента МААО, к.т.н., доцента Загорко Надію Петрівну (Протокол № 9 від 14.09.2015 р.)

До президії УВ МГО «МААО» входять:

Дидур В.А.

Президент Дідур Володимир Аксентійович академік АН ВШУ, академік МААО, професор, доктор технічних наук

pastuhov-v.i.

Віце-президент Пастухов Валерій Іванович академік МААО, професор

zahorko-n.p.

Вчений секретар Загорко Надія Петрівна член-кореспондент МААО, доцент, кандидат технічних наук

Поряд з індивідуальною діяльністю дійсних членів УО МААО щодо вдосконалення аграрної освіти в Україні, Президія Українського відділення постійно проводить організаційну роботу по збільшенню кількісного і якісного складу УВ МААО. Так, чисельний склад з 5 членів в 2009, виріс до 30 у 2018 році. З яких 22 – академіка і 8 – членів-кореспондентів. Серед дійсних членів академії: ректорів – 2; проректорів – 2; директорів науково-освітніх інститутів – 2; завідувачів кафедрами – 15.

Членами відділення можуть бути:

  1. видатні вчені доктори наук, професори, які внесли вагомий внесок у аграрну освіту і науку.
  2. кандидати в члени Відділення, (фізичні особи) обираються Президією Відділення за заздалегідь оголошеною квотою при наявності, встановленого Президією числа рекомендацій та письмової заяви вступника, і затверджуються Президією МААО.
  3. детальніше…

Під час свого існування Українське відділення МААО провело реєстрацію періодичного друкованого видання «Вісник Українського відділення Міжнародної академії аграрної освіти» та здійснило щорічне видання 6 випусків. Розсилка видання проходить по бібліотеках, включених до переліку для розсилки спеціалізованих наукових видань України.

Проводиться робота для подальшого просування вісника в сучасному науковому середовищі, а саме включення його в загальновизнанні міжнародні наукометричні бази даних.

За минулі роки Президію УВ МААО ініціювала проведення трьох міжнародних круглих стола та є постійним співзасновником щорічних конференції в Таврійському держаному агротехнологічному університеті та Уманському національному університеті садівництва.

Представники академії спільно з вченими ТДАТУ беруть участь у проведені щорічних міжнародних конференцій на базі ТДАТУ:

Міжнародної науково-технічної конференції «Проблеми енергетики и прикладної біофізики в АПК» 13-14 червня 2013 р.,

Міжнародна науково-технічна конференція присвячено пам’яті Мартиненко І.І. «Біофізічні та електротехнічні технології в АПК» (2014 р.).,

VІ Міжнародна науково-практична конференція, присвячена пам’яті академіка І.І. Мартиненка “Енергозабезпечення технологічних процесів в агропромишелнном комплексі України” (2015 р.) та інші.

На базі Уманського національного університету садівництва УВ МААО проводить щорічні міжнародні науково-практичні конференції за такими тематиками: «Шляхи вдосконалення системи аграрної освіти», «Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва і рослинництва»

Делегація членів Українського відділення МААО взяла участь в 4-му Глобальному форумі лідерів сільськогосподарської науки і технології (GLAST 2013) 5-6 червня 2013 року м. Пекін, Китай за підтримки Китайської академії сільськогосподарських наук (CAAS), Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй ( ФАО), Консультативної групи з міжнародних сільськогосподарським дослідженням (КГМСХІ). Тема форуму «Наука інновацій, передачі технологій і розвитку агробізнесу».

Серед 300 представників, в тому числі керівників і провідних вчених з більш ніж 60 національних сільськогосподарських науково-дослідних установ і міжнародних організацій виступив з доповіддю Президент УВ МААО, професор Дідур В.А.

В цілому по відділенню було представлено на різних конференціях, семінарах, виставках понад 700 доповідей. У наукових виданнях опубліковано понад 1000 праць членів УО МААО. Географія наукових зв’язків академіків поширюється не тільки на ближнє, а й далеке зарубіжжя, прикладом цього є співпраця з Slovak Agricultural University In Nitra.

В ході співпраці УО МААО з Асоціацією технічних університетів, яка об’єднує провідні технічні університети Росії і ближнього зарубіжжя, Президія відділення сприяла членству Таврійського державного агротехнологічного університету в Асоціації технічних університетів, протокол № 4 від 19.04.2012 р

Відзначено активну участь академіків МААО в щорічних Міжнародних агропромислових виставках «Агро» та в освітній транс’європейській програмі мобільності для навчання в університетах Trans-European Mobility Programme for University Studies (TEMPUS)

Також необхідно виділити представництво інтересів академіків МААО в Конгресі Євразійської спілки Вищих Навчальних Закладів

Представники академії взяли участь в міжнародній освітній програмі «Програма подвійного диплома», з Політехнічним інститутом Ля Саль Бове (Франція, м Бове), Вищою школою міжнародних відносин і американістики (Польща, м.Варшава), Вищою школою управління охороною праці (Польща, м. Катовіце).

Українське відділення МААО внесло вагомий внесок у вдосконалення системи аграрної освіти. Зокрема, дійсними членами – академіками за час існування відділення видано понад 100 підручників і навчальних посібників, а також розроблені навчально-методичні комплекси та навчальні програми по ряду дисциплін, що викладаються в аграрних університетах.

Велика робота ведеться по популяризації наукових досягнень і обміну новими знаннями в галузі освітніх технологій у ВНЗ аграрного профілю.