Основними виробничими процесами на молочних фермах є одержання молока та обслуговування тварин – їх утримання, догляд, годування, напування. Доїння корів – найбільш трудомісткий процес у молочному тваринництві, що значною мірою пов’язаний зі способом утримання корів. Доїльні машини, що використовуються в переважній більшості господарств, порівняно з ручним доїнням підвищують продуктивність праці доярок, звільняючи їх від важкої фізичної праці.

Так, 29 листопада 2021 року на кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК» доцентом Скляр Радмілою Вікторівною було проведено олімпіаду на тему: «Машинне доїння корів і первинна обробка молока». В олімпіаді прийняли участь 22 здобувача вищої освіти четвертого та 3С курсу механіко-технологічного факультету зі спеціальності 208 – «Агроінженерія».

Проводилась олімпіада в два етапи. Перший етап  полягав у розв’язуванні 25 тестових завдань на тему олімпіади. На другому етапі учасникам олімпіади було запропоновано розгадати кросворд і визначити в ньому ключове слово. За кожну правильну відповідь першого і другого етапів учасник отримував по 2 бали.

Загальна кількість балів, набраних кожним учасником олімпіади, визначалась додаванням усіх балів отриманих за кожен етап. Переможці олімпіади визначались серед учасників, які набрали максимальну кількість балів відповідно до отриманого протоколу та занесено до інформаційної довідки.

Переможцями олімпіади стали:

І-е місце –   Пащенко Д.М. (32САІ);

ІІ-е місце –  Нагорний В.О. (41АІ);

ІІІ-е місце – Міц В.С. (32САІ), Д’яков В.О. (33САІ), Сидоренко Д.О. (41АІ).

Переможці олімпіади отримали до свого загального рейтингу з дисципліні «Машини, обладнання та їх використання в тваринництві» відповідно 20, 15 і 10 додаткових балів. Інші учасники олімпіади отримали по 5 додаткових балів.

Усім призерам олімпіади урочисто були вручені почесні грамоти.

Деякі робочі моменти проведеної олімпіади зафіксовано на приведених нижче фотографіях.

Доцент кафедри ТСС АПК Радміла Скляр