Наявність сучасної, міжнародно визнаної системи інтелектуальної власності є необхідним елементом для досягнення високого економічного та соціального розвитку будь – якої держави. Охорона інтелектуальної власності сприяє використанню та подальшому розвитку винахідницьких і творчих талантів та досягнень, підтримує та зберігає національний потенціал у сфері інтелектуальної діяльності та залучає інвестиції, стабілізуючи економічний стан, при якому як вітчизняні, так і зарубіжні інвестори можуть бути впевнені в тому, що їх права будуть поважатись. Створення саме такої системи має особливе значення для України – країни зі значним науково-технічним та інтелектуальним потенціалом.

До Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного надійшов Патент України на корисну модель № 147211 МПК B26D 5/04«Гідравлічний прилад для різання труб». Авторами якого є науково-педагогічні працівники кафедри технічного сервісу та систем в АПК д.т.н., проф. Журавель Д.П., к.т.н., ст. викл. Бондар А.М., ст. викл. Новик О.Ю. Дата публікації відомостей про видачу патенту 21.04.2021, Бюл.№ 16.

Професор кафедри ТСС АПК Дмитро ЖУРАВЕЛЬ