10.03.2021 в 22 АІ групі куратором  доц. Паніною В.В. було проведено захід: «Душа України – Тарас Шевченко». Виховна година призначена обізнаності студентів. Представники сучасної молоді повинні знати таких видатних людей України, як Тарас Шевченко.

Були розглянуті питання його становлення як особистості, поета та художника; складнощі через які пробивався його талант: кріпатство, рекрутська повинність, заборона малювати. Як вважає сам поет, період навчання в Академії мистецтв був тією відправною точкою розквіту його таланту: «Живу, учусь, никому не кланяюсь и никого не боюсь, кроме Бога – великое счастье быть свободным человеком: делаешь, что хочешь, и никто тебя не остановит».

І тільки на схилі життя, 5 листопада 1860 року, Тарас Шевченко, був визнаний владою та отримав звання академіка імператорської Академії мистецтв.

10 березня 1861 року у віці 47-и років пішов з життя Тарас Григорович Шевченко, цьому сприяло тяжке багаторічне заслання, душевні переживання і хвороба. Не стало символу української національної ідеї, творчість якого заклала основи сучасної української літератури. Але український народ пам’ятає його слова:

«І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній новій,

Не забудьте пом’янути