На сьогоднішній день патріотичне виховання молоді в багатьох країнах світу займає одне з провідних місць у системі національних пріоритетів. Повага і любов молодих громадян до власної Батьківщини, мови, традицій та культури виступають невід’ємними складовими державної політики.

Внаслідок демократизації політичного життя та поглиблення інтеграційних процесів між країнами поняття патріотизму дещо переосмислено, а його виховання часто-густо заміщено формуванням у молоді громадянської позиції – нової інтеграційної якості особистості, яка сприяє її соціалізації в умовах сучасного світу. При цьому, головний наголос такого формування робиться на гармонії прояву патріотичних почуттів, толерантності, гуманізму, почутті власної гідності та внутрішньої свободи, дисциплінованості й поваги до державної влади.

Так на кураторській годині в 32 АІ групі (куратор доц. Паніна В.В.) було проведено виховний захід до 78-мої річниці визволення Мелітополя від фашистських загарбників, яка проходила в онлайн форматі.

Бої за Мелітополь восени 1943 часто називають «малим Сталінградом». Гітлерівці оборонялися завзято та зло. Багато крові солдатської пролилося в ті дні на нашій землі. 23 жовтня 1943 року, в ході Мелітопольської операції радянські війська звільнили місто Мелітополь.

Мелітополь був ключовим пунктом в німецькій обороні по річці Молочна. З його взяттям радянським військам відкривалася дорога в пониззя Дніпра і Крим. Тому німці перетворили Мелітополь до фортеці, оточили місто чотирма лініями оборони з протитанковими ровами, мінними полями і іншими інженерно-саперними спорудами.

Мелітопольська операція Південного фронту (з 20 жовтня – 4-го Українського) генерала армії Толбухіна розпочалася 26 вересня.

Війська фронту підійшли до Мелітополя 9 жовтня. Важкі кровопролитні вуличні бої тривали 10 днів, однак «другого Сталінграда» (як іноді називають бої за Мелітополь) не вийшло – 23 жовтня місто було остаточно звільнено.

Звільнення Мелітополя обійшлося радянської армії дорогою ціною – загинуло понад 200 тисяч солдатів і офіцерів. Битва у лінії Вотан, що проходила під Мелітополем, відноситься до однієї з найбільш кровопролитних у Другій Світовій війні.

Як свідчить історія, виховання патріотизму, готовності кожного громадянина за будь-яких умов, навіть ціною власного життя, захистити Батьківщину від ворогів завжди виступало гарантом безпеки держави.

Доцент кафедри ТСС АПК Валерія Паніна