Мале підприємництво – це істотна складова ринкового господарства, невід’ємний елемент економіки країни. Мале підприємництво дає ринковій економіці гнучкість, мобілізує фінансові і виробничі ресурси населення, несе в собі могутній антимонопольний потенціал, слугує серйозним фактором структурної перебудови і забезпечення проривів науково-технічного прогресу, вирішує проблему зайнятості та інші соціальні проблеми ринкового господарства. Ось чому становлення та розвито5к малого підприємництва (звичайно, в єдності з великим) являє собою стратегічну задачу реформаційної економічної політики України.

В рамках проекту «Сервіс промоції для крафтового мікро та малого бізнесу Мелітопольського регіону», який реалізується Агенцією розвитку Мелітополя в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу було видано «Довідник для підприємців. Частина 2: Навчальний посібник».

Колектив авторів піднімає ряд важливих для сьогодення нашої країни і Мелітопольського регіону, зокрема, питань. Серед яких: розробка та реалізація бізнес-плану, сучасні методи генерації інноваційних ідей, облік у підприємців на загальній системі оподаткування, підприємницький ризик та його вплив на бізнес-ідею, розвиток бізнесу в мережі Інтернет та багато інших.

Серед авторів навчального посібника і співробітники кафедри ТСС АПК: доцент Болтянський Б.В. і ст. викл. Дереза С.В. Ними в розділі «Бізнес ідея – перепелина ферма» було показано як на практиці можна реалізувати свою мрію – розпочати власну справу. Автори доступною мовою дають пояснення по всіх ключових питаннях в технології вирощування перепелів: від інкубації яєць до утилізації посліду.

Навчальний посібник буде корисним для підприємців, керівників підприємств, слухачів бізнес-шкіл, учасників бізнес-інкубаторів, студентів, викладачів та інших фахівців, діяльність яких пов’язана з підприємництвом.

Старший викладач  кафедри ТСС АПК  Сергій Дереза