10 листопада 2021 року на базі Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за ініціативи кафедри менеджменту відбулася Міжнародна науково-практична конференція «СТРАТЕГІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ VS РЕАЛІЇ VUCA-СВІТУ».

Метою науково-практичної конференції було широке обговорення науково-методологічних засад формування, обґрунтування інструментарію розробки, а також ефективних способів і прийомів реалізації стратегії організації функціонування підприємств в умовах VUCA-світу, а також критичний огляд актуальних проблем управління організацією в контексті високого рівня невизначеності та мінливості зовнішнього середовища.

Тематика роботи конференції була наступна:

1. Суспільство, конкуренція та екосистеми бізнесу в параметрах VUCA.
  2. Стратегії бізнесу в середовищі VUCA: розробка та реалізація.
  3. Інновації та цифрова трансформація компаній у VUCA-світі.
  4. Управлінський контекст викликів VUCA: зміни моделей лідерства та прийняття рішень.
  5. Бізнес-освіта: адаптація до непередбачуваних змін.

Що таке VUCA? На конференції звучало наступне.

«Ми живемо у світі, який американці називають VUCA – нестабільному, невизначеному, складному і неоднозначному (VUCA – абревіатура від volatility, uncertainty, complexity і ambiguity). Саме такий сьогоднішній світ – і він не збирається змінюватися. Ми перейшли в епоху ідей. У минулому для того, щоб щось змінити необхідні були гроші, зв’язки, влада. Сьогодні для цього потрібен лише комп’ютер і, звичайно ж, гарна ідея. Ми перейшли від економіки уваги до економіки участі. Від епохи потоку інформації переходимо до епохи дій…»

В Інтернет-обговоренні подальших перспектив стратегії організацій взяли участь науковці, аспіранти, представники бізнесу, освітніх та громадських спільнот, підприємці.

Від кафедри ТСС АПК в роботі конференції взяв участь ст. викладач Грицаєнко Ігор Миколайович.

Тези доповідей учасників опубліковані в Збірнику матеріалів конференції (публікація в електронному виданні), з ними можна ознайомитись а репозитарії ТДАТУ, а також на сайті кафедри на сторінці «Науково-практичні заходи».

На конференції була представлена наступна тема:

Інвестиційне забезпечення енергоефективності національної економіки. Стратегія бізнес-організації в умовах невизначеності : Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 10 листопада 2021 р. : [Електронний ресурс], К.: КНЕУ, 2021. С. 101-104.

Ст. викладвач кафедри ТСС АПК Ігор ГРИЦАЄНКО