В осінньо-зимовий період 2019 року склалися метеорологічні умови, які сприяли активному розмноженню мишоподібних гризунів. Їх чисельність на полях перевищила економічний поріг шкодочинності, а популяція відзначалася досить високими показниками життєздатності. Такі повідомлення надходили з Головних управлінь Держпродспоживслужби по областях з різних куточків України, але особливо багато шкідників на полях південних регіонів. Управліннями рекомендується проводити систематичні обстеження полів, щоб не допустити завдання шкоди посівам та насадженням. При збільшенні чисельності гризунів до 3-5 жилих колоній на 1 га – слід провести захист посівів шляхом розкладання отруєних принад у жилі нори, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».
    За словами фахівців, на окремих полях озимого ріпаку та озимої пшениці налічується до 5-6 жилих колоній на гектар, а в посівах багаторічних трав від 3 до 8 жилих колоній на гектар. Щодо видів шкідників то переважають полівки звичайна та гуртова, курганчикова миша, польова миша.
   Усвідомивши важливість збереження майбутнього врожаю викладачі кафедри технічного сервісу та систем в АПК, а саме: к.т.н., проф. Скляр О.Г.к.т.н., доц. Болтянський Б.В.ст. викл. Дереза С.В.ст. викл. Новик О.Ю. і асистент Григоренко С.М. разом зі студентами з 23 по 25 січня долучилися до порятунку цьогорічних врожаїв на полях навчально-науково-виробничого центру ТДАТУ.