Приклад провідних університетів світу свідчить, що якісна вища освіта можлива і за суттєво меншої кількості аудиторних занять, ніж в українських закладах освіти. Але це вимагає грамотного застосування онлайн-технологій з відповідними методичними підходами, що забезпечують ефективне поєднання безпосередньої та опосередкованої форми взаємодії студентів і викладачів у вигляді змішаного навчання.

Формування фахових компетентостей з дисципліни «Машини, обладнання та їх використання в тваринництві» зі спеціальності «Агроінженерія» в рамках технології змішаного навчання відбувається на двох рівнях: здобувачі вищої освіти вивчають матеріал за принципами дистанційного навчання та реалізують практичні завдання на заняттях. Таким чином, здобувачі набувають теоретичних знань та практичного досвіду з даної дисципліни. Зокрема на освітньому порталі ТДАТУ здобувачі мають змогу самостійно опановувати навчальний матеріал з тестовим контролем за кожним вивченим розділом.

Також, за допомогою сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom ведучий викладач доцент Скляр Радміла Вікторівна проводить лекції і консультації. Цей сервіс дає можливість:

• організовувати спільні чати для переписки і обміну матеріалами – як загальні, так і приватні;
  • проводити онлайн-лекції (консультації) з відео високої якості і запрошувати до 100 студентів (у безкоштовній версії, платна дозволяє збільшувати кількість учасників і спікерів);
  • записувати як свої звернення, так і спільні розмови;
  • під час лекції можна демонструвати презентації з дисципліни на робочому столі свого ПК;
  • конференції можна планувати і заздалегідь запрошувати учасників.

Доцент кафедри ТСС АПК  Радміла Скляр