Карантинні обмеження посилили виклики, які стоять перед закладами освіти України. Потреба в нових підходах до навчання з обмеженням кількості аудиторних занять залишається проблемним питанням для значної частини освітянської спільноти. Водночас лишаються вкрай актуальними такі вимоги до вищої освіти, як:

  • доступність та інклюзивність;
  • гнучкість для окремих категорій здобувачів, які працюють, мають дітей тощо;
  • індивідуальна траєкторія навчання здобувача;
  • впровадження дуальної освіти.

Вирішення цих питань неможливе без широкомасштабного впровадження онлайн-технологій, ґрунтовних змін у підходах до організації навчання в закладах освіти та в кожній дисципліні, зокрема ролі аудиторних занять та ефективності їхнього проведення. Приклад провідних університетів світу свідчить, що якісна освіта можлива і за суттєво меншої кількості аудиторних занять, ніж в українських закладах освіти. Але це вимагає грамотного застосування онлайн-технологій з відповідними методичними підходами, що забезпечують ефективне поєднання безпосередньої та опосередкованої форми взаємодії студентів і викладачів у вигляді змішаного навчання.

В рамках Грантової угоди «Підтримка дистанційного навчання в ТДАТУ» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного  отримав відео- та ІТ-обладнання для оснащення двох лабораторій, а також чотири індивідуальні комплекти обладнання. В умовах карантину надане обладнання є необхідним для якісного проведення освітнього процесу,

Впродовж навчального року в рамках Грантової угоди було проведено неформальну підготовку щодо правильного та ефективного його використання. В навчанні взяв участь  в. о. зав. кафедри  Смєлов А.О., який за підсумком процесу навчання базовому монтажу в Adobe Premiere Pro зробив відеоролик для проведення Лабораторної роботи Дослідження процесу утворення поверхонь з регулярним мікрорельєфом (РМР) віброобкатуванням. Він дає можливість здобувачам вищої освіти побачити роботу означеного обладнання в режимі он-лайн, ознайомитись з принципом його роботи та оволодіти навичками  розрахунків режимів віброобкатування модернізованою віброголовкою для утворення різних видів регулярних мікрорельєфів.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська