24 листопада 2021 року відбулось засідання, кафедри технічного сервісу та систем в АПК, на якому ключовим питанням було забезпечення якості підготовки майбутніх фахівців АПК. Це питання стає дуже актуальним особливо під час виконання здобувачами вищої освіти кваліфікаційних робіт.

В.о. завідувача кафедри, професор Скляр О.Г. наголосив, що однією з ключових складових внутрішньої системи забезпечення якості у закладах вищої освіти є університетська система забезпечення академічної доброчесності, яка визначає загальноприйняті світовою спільнотою стандарти здійснення освітньої та наукової діяльності здобувачами вищої освіти і співробітниками університету й створює середовище нульової терпимості до порушень академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин. Складність завдання полягає не тільки у подоланні поганих корупційних, плагіатних практик, псевдоавторства інших порушень академічної доброчесності, які укорінилися у вищій освіті України, але й у створенні принципово нового доброчесного середовища, яке допомагає, по-перше, просвітити усю спільноту закладу вищої освіти стосовно значення академічної доброчесності, та, по-друге, переконати людей у її важливості для успішного розвитку закладу вищої освіти й забезпечення якості освіти в цілому. Підвищення авторитетності диплому про здобуття освіти та конкурентоспроможності випускника на ринку праці можливе лише за умови надання освітніх послуг та набуття компетенцій із дотриманням принципів академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин, виключення можливості створення умов для отримання неконкурентних переваг здобувачам вищої освіти при навчанні. Усі зусилля науково-педагогічних працівників повинні бути спрямовані на запобігання, перешкоджання та зупинення проявів академічної недоброчесності шляхом навчання, керівництва і наставництва, а також завдяки створенню позитивного, сприятливого й доброчесного освітнього і наукового середовища.

Ст. викладач, заступник декана МТФ з освітньо-виховної роботи у гуртожитку №1 Дереза С.В. ознайомив викладачів з графіком чергування в гуртожитку №1 і було затверджено план проведення виховних заходів під час чергування, серед яких і заходи щодо дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти під час сесії та при виконанні кваліфікаційних робіт.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська