Сучасний ринок праці вимагає від випускника вищого навчального закладу вміння використовувати набуті теоретичні знання у нестандартних ситуаціях і ситуаціях, що постійно зазнають змін; здійснюється своєрідний перехід від суспільства, в якому віддають перевагу знанням, до суспільства, яке складається із життєво компетентних громадян.

Молодому фахівцю важко зайняти достойне місце у виробничих відносинах і основною причиною є недостатня практична підготовка студентів, яка забезпечила б розширення обсягу базових понять та сформувала професійне мислення у майбутніх фахівців. Водночас, ринок відчуває потребу у кваліфікованих фахівцях. А відтак, метою освітніх закладів має бути не стільки підготовка кадрів із ґрунтовними знаннями, скільки глибоко мотивованих спеціалістів з розвиненими професійними навичками, готових до виконання відповідних до фаху розумових та фізичних дій.

На кафедрі ТСС АПК перелік видів навчальних і виробничих практик та їх тривалість за спе­ціальностями відповідає навчальним планам підготовки фахівців, терміни їх проведення на кожний навчальний рік визначаються графіком навчального процесу. Організація практичної підготовки студентів регламентується «Положенням про проведення практик студентів Таврійського державного агротехнологічного університету». 10.09.2019 на кафедрі ТСС АПК відбувся захист практик магістрів, де було представлено презентації та звіти студентів про проходження практики на виробництві.