26 лютого відбулось засідання кафедри технічного сервісу та систем в АПК, на якому обговорювалась «Антикорупційна програма ТДАТУ» та Закон України «Про запобігання корупції». на засідання були запрошені перший проректор, професор Скляр О.Г. та проректор з науково-педагогічної  роботи, доцент Ломейко О.П., які наголосили на тім, що якість вищої освіти України є необхідною умовою розвитку країни. Якість професійної підготовки фахівців є однією з вимог до вітчизняної вищої освіти, що прагне інтеграції у європейський освітній простір. Саме від якості людських ресурсів залежить рівень конкурентоспроможності випускників вишів на ринку праці України та країн ближнього та далекого зарубіжжя.

В Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного проводится системна та комплексна робота щодо підвищення якості освітнього та наукового процесів та отримання високої оцінки від роботодавців. Якість освіти залежить від багатьох факторів, серед яких –  як доброчесно ставляться учасники освітнього процесу до своїх обов’язків. Тобто, одним із критеріїв якості освіти є «академічна доброчесність». Останні роки питання академічної доброчесності є дуже актуальним для України. Адже неприпустимою є ситуація, коли наукові роботи виконуються на замовлення за гроші; коли у наукових текстах перефразовують чужі думки та видаються за власні без посилання на їх справжнього автора; коли метою наукового дослідження є не нове наукове знання, а отримання вченого ступеню; коли в суспільстві такий стан речей сприймається як норма. Саме тому українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів. Американські ради з міжнародної освіти спільно з Міністерством освіти і науки України розпочали Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні. Стаття 42 Закону України «Про освіту» присвячена академічній доброчесності. В ТДАТУ питання академічної доброчесності регламентуються документами, наведеними в розділі ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ

Дотримання засад академічної доброчесності є двостороннім процесом, в який включені викладачі та здобувачі вищої освіти. Саме викладачі є прикладом та взірцем для наслідування молодого покоління. Втілення в життя ідеалів доброчесності та високого професіоналізму надихає молодь розвиватися, створювати власні наукові проєкти та досягати нових вершин в освіті та науці на принципах академічної доброчесності. Відсутність єдиної позиції викладачів щодо порушень академічної доброчесності дезорієнтує здобувача вищої освіти, наштовхує на сумніви щодо вартості зусиль дотримання академічної доброчесності, а це підриває цінність проголошених загальноосвітніх стандартів академічного життя.

На засіданні співробітники кафедри ознайомились з затвердженим «Планом заходів запобігання та протидії корупції у ТДАТУ», були обговорені та роз’яснені норми закону. Особливу увагу було приділено питанням відповідальності за порушення закону та вчинення корупційного злочину. Було прийнято наступні рішення:

Всі спіробітники кафедри мають дотримуватись:

– норм професійної етики відповідно до Кодексу честі ТДАТУ та Антикорупційної програми ТДАТУ.

– вимог Закону України «Про запобігання корупції», в частині декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру суб’єктами декларування.

– обмежень визначених чинним законодавством щодо отримання подарунків.

Куратори повинні організовувати проведення тематичних бесід на кураторських годинах щодо академічної доброчесності всіх учасників освітнього процесу.

Керівники наукових гуртків та клубів за інтересами повинні регулярно інформувати здобувачів вищої освіти про те, що плагіат є серйозним порушенням академічних норм та правил поведінки як здобувачів вищої освіти, так і науковців. Кожен, хто має відношення до освітнього закладу, повинен пам’ятати про моральні норми та доброчесність.

Доцент кафедри ТСС АПК Наталя Болтянська