Про результати роботи центру культури і дозвілля Таврійського ДАТУ на останньому засіданні ректорату доповіла його директор Світлана Цвігун. Не дивлячись на карантин, творчою командою центру зроблено чимало.

Всього за навчальний рік, що минув, було проведено більш 20-ти культмасових заходів різного рівня та напрямку. Серед них тематичні: Святкова лінійка першокурсників, День відкритих дверей, Свято Масляної, вручення дипломів випускникам.

Заходи спрямовані на національно-патріотичне виховання студентів: До Дня українського козацтва та Захисника України, кураторська година присвячена життю та творчості Дмитра Констянтиновича Моторного, участь в онлайн-акції до Дня примирення «Пам’ятаємо. Перемагаємо», участь у різних флешмобах та онлайн-акціях до Дня вишиванки.

Розважальні: Відкрита ліга КВК, міжфакультетський конкурс «Адреналін-шоу», розважальна програма до Дня закоханих.

Святкові концерти: до Дня працівників освіти, до Дня працівника сільського господарства та Дня студента, до Дня енергетика, до Міжнародного жіночого дня 8 березня, а також: Новорічний вогник для співробітників, новорічні ранки для дітей, участь в благодійних концертах та інші.

На превеликий жаль, через оголошений на національному рівні карантин, багато ідей креативної команди ЦКІД, що були заплановані навесні, залишились нереалізованими. Так, була припинена підготовка до п’ятого ювілейного конкурсу краси «Міс та Містер університет» та прем’єра нової вистави нашої театральної студії «Мост» «Дивна місіс Севідж». Цю роботу, за словами директора ЦКІД Світлани Цвігун планується продовжити восени.

Не зважаючи на те, що керівники колективів не мали змоги живого спілкування зі своїми вихованцями вони досить швидко змогли переформатуватись і у квітні-травні розпочали дистанційну роботу, що базувалась на рекомендаціях стосовно самопідготовки учасників колективів художньої самодіяльності в умовах карантину. Відео звіти по цій роботі можна було переглянути на офіційному сайті університету та в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

До оголошення карантину колектив ЦКІД плідно співпрацював із студентською радою університету, кафедрою українознавства, науковою бібліотекою, з якими були проведні спільні конкурси, вечори відпочинку, культурно-мистецькі акції, тематичні заходи. Колектив Центу не залишився осторонь і взяв активну участь у святкових заходах міського рівня: святкування Дня міста та молодіжний фестиваль національних культур «Віра. Надія. Любов». Хочеться відзначити діяльність ЦКіД спрямовану на профорієнтаційну роботу. Це виїзди наших талановитих учасників у складі мобільної групи разом з відділом профорієнтації та довузівської підготовки.

На сьогоднішній день до Центу культури і дозвілля на заняття приходять близько 70-ти талановитих учасників, вони плідно займаються в трьох колективах: це – вокальний, танцювальний та театральний, а також їх підрозділах: студії сольного співу, вокальному квартеті «Сопрано», танцювальному дуеті «Дзеркало», СТЕМ. Крім того більше 200 студентів приходять урізноманітнити своє дозвілля, а саме взявши участь у конкурсах, тематичних вечорах, квестах, флешмобах.

Творчі колективи ЦКІД завжди гідно представляють наш університет на фестивалях і конкурсах. Найбільш вагомою подією є участь нашого ансамблю народного та сучасного танцю «Юність» у VIІI та ІX Міжнародному онлайн- конкурсі хореографічних колективів «Вдохновение», який проходив у червні та жовтні 2019 року і наш колектив серед близько 3 тисяч претендентів двічі отримав диплом Лауреата І – премії. У квітні 2020 року у цьому ж конкурсі вже втретє отримали перемогу ставши Дипломантами І -ї премії.

Гідно оцінили наш танцювальний ансамбль і на Міжнародному хореографічному онлайн-конкурсі «Танцеманія» який проходив за підтримки Міжнародної ради по танцям Юнеско в Парижі і там наші теж приємно вразили де отримали чергову перемогу і стали власниками диплому Лауреата І – премії.

Не пасли задніх і наші вокалісти. Міжнародний конкурс молодих виконавців «Хортиця – серце Європи» вокальний колектив « Golden Vois» посіли друге місце, диплом Лауреата ІІ – ступеня, Всеукраїнський конкурс «Best Vinter Fest» Ганна Отставнова  Лауреат ІІ – ступеня.

Обласний молодіжний фестиваль естрадного мистецтва «Зорепад» фінал місто Запоріжжя – театральна студія «Мост» Алія Айбетова Лауреат – ІІ ступеня, Наталя Івова Лауреат – ІІІ ступеня.

Творча команда Центру культури і дозвілля й надалі планує дарувати університетській спільноті свої концертні номери. В найближчих планах активізація роботи театральної студії з можливою організацією виїздів за межі міста з метою профорієнтаційної роботи.

Світлана Цвігун,
директор ЦКІД