8 Березня –це одне з найулюбленіших свят в Україні, яке масово святкують у кожному куточку нашої країни, однак його зміст від початку святкування до сьогоднішнього дня зазнав значних метаморфоз: з ідеологічного, вшанування жінки – передовика виробництва і активістки – він перетворився в день виявлення своїх почуттів до жінки, ніжності і сімейних цінностей.

За межами пострадянського простору він менш популярний, хоча чули про нього багато, і він визнаний ООН як пам’ятна дата.
Але для чого придумали відзначати цей день, і чому саме 8 Березня? Що це – свято чи, скоріше, протест? Як і 1 Травня, свято 8 Березня бере свій початок з робітничого руху, і має американське коріння. У 1908 році 15 тисяч жінок в Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення зарплати і права голосу. У серпні 1910 року відома діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін на конференції в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіночу рівноправність та емансипацію. Близько ста учасниць з 17 країн підтримали ідею одноголосно.

У 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 Березня Днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправності.

У США Березень вважається місяцем історії жінок. Щорічно президент виступає з заявою, в якому віддає належне досягненням і вкладу американських жінок.

В Італії жінкам 8 Березня дарують квіти мімози. Цей звичай виник в Римі незабаром після Другої світової війни, його джерело невідоме.

Незважаючи на різноманітність звичаїв та традицій, цього року святкування у більшості країн буде досить схожим: через пандемію коронавірусу багато заходів пройдуть у віртуальному режимі.

Саме тому цього року викладачі кафедри «Іноземні мови» Вікторія Лемещенко-Лагода та Ірина Кривонос запропонували студентам прийняти участь у англомовному творчому проекті-вітанні жінок до Міжнародного Дня прав жінок дистанційно.

Студенти мали змогу проявити свою творчу уяву, креативність та створити постери-привітання англійською мовою для викладачів та студентів ТДАТУ. Після того як проекти були готові, викладачі вирішили їх роздрукувати й влаштувати «сушку» вітань, щоб подарувати прекрасні слова побажань всім студентам, які навчаються на поверсі кафедри та їх викладачам.

Активну участь взяли студенти факультету Агротехнологій та екології. Їх постери – листівки із побажаннями кохання, ніжності, теплоти, розуміння, добра, краси, радості, квітів та посмішок вже з 1 березня радували кожного, хто ступав на поверх кафедри. Найщиріші привітання, авжеж, були від студентів чоловічої статі (Іван Кривонос (11КН), Валерій Прокопенко (11ХТ), Данило Просолов (21ХТ), Данило Кушнір (21 ГЗ), хоча й дівчата не залишились осторонь (Анастасія Власенко (11 ГЗ); Катерина Горлова (21 ГЗ); Валентина Кацька, Яна Коробова, Діана Шеховцова (21ХТ); Дар’я Акатова, Вероніка Іващенко (31 ГЗ); Аліна Держак, Олександра Долинська, Карина Вакасова, Аліна Дукова, Мірослава Микало, Анна Рудакова (31ХТ), Катерина Попова (31 ХТ).

Дякуємо всім учасникам за вітання та теплі, щирі побажання.

Запрошуємо долучатися до інших проектів кафедри.

Вікторія Лемещенко-Лагода,
викладач кафедри іноземних мов
Ірина Кривонос,
ст. викладач кафедри іноземних мов