Студенти Таврійського державного агротехнологічного університету продовжують знайомство з роботою підприємств та державних установ. З метою підвищення рівня правової культури та популяризації правових знань, в рамках «Тижня права», викладачі кафедри публічного управління, адміністрування та права Наталя Горбова та Олена Нестеренко організували для студентів ТДАТУ декілька зустрічей зі спеціалістами державних структур.

27 листопада студенти третього курсу спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Менеджмент» завітали до Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості.

Основна мета екскурсії – ознайомлення студентів зі специфікою діяльності служби зайнятості. Фахівці Центру зайнятості ознайомили студентів із особливостями роботи служби, функціями основних відділів та зазначили, що послуги, які надає служба зайнятості для молоді допоможуть майбутнім фахівцям знайти себе на сучасному ринку праці та самореалізуватися у професійному житті.

В ході зустрічі студенти  ТДАТУ мали можливість ознайомитися з описом професій, а також каталогами успішних підприємців. Хлопці та дівчата були активними, ставили спеціалістам Центру зайнятості ряд цікавих та актуальних питань: про можливість проходження практики, актуальні професії на ринку праці, можливість поєднання навчання та підробітку, шанси працевлаштування на літній період, тощо.

На завершення зустрічі, студенти пройшли професійно-діагностичне тестування для визначення здібностей, схильностей до певного виду професійної діяльності.

28 листопада студенти груп 21 МК та 21 ПТ  ФЕБ відвідали Мелітопольське об’єднане управління Пенсійного Фонду України. Начальник відділу по роботі з персоналом Ірина Шутько, заступник начальника фінансово-економічного відділу Максим Кравченко, начальник Мелітопольського відділу обслуговування громадян Ірина Весніна розповіли студентам історію пенсійної справи, про функції і завдання покладені на органи Пенсійного фонду та особливості працевлаштування на державну службу. Екскурсія по кабінетах бек-офісу дозволила ближче ознайомитись із багатогранністю роботи спеціалістів Фонду.

Спеціаліст організаційно-інформаційного сектору Юлія Кондратенко звернула увагу гостей на пряму залежність розміру майбутньої пенсії від розміру заробітної плати та тривалості страхового стажу. Наголосила, що заробітна плата в «конверті» позбавляє робітника соціальних виплат, тому дуже важливо бути офіційно оформленим.

Юним слухачам у фронт-офісі управління запропонувало переглянули короткий відеоролик  про можливості використання веб-порталу Пенсійного фонду та зареєструватись на ньому.

В цей же день студенти факультету АТЕ та ФЕБ зустрілися з начальником юридичного відділу Мелітопольської районної державної адміністрації Іриною Берегович. Тема зустрічі: «Державна служба: проблеми та перспективи».

Ірина Володимирівна ознайомила студентів з основними положеннями діючого законодавства відносно державної служби, розповіла про визначення місця і ролі державної служби, впорядкування багатьох питань проходження державної служби громадянами України, зокрема, порядку виникнення, розвитку й припинення службово-трудових відносин, відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх посадових обов’язків.

Отримана інформація була дуже корисною для студентів, особливо їх зацікавили умови вступу та отримання статусу державного службовця. На підставі цього студенти побачили можливості свого розвитку та перспективи працевлаштування в сфері публічного управління.

Кафедра  публічного управління, адміністрування та права