Є в нашому навчальному закладі служба, на перший погляд, надто непомітна, але в той же час без неї не може нормально функціонувати освітній процес.
Ця служба – відділ технічних засобів забезпечення навчального процесу та інформації.
У витоків існування підрозділу стояла завідувач – Овечко Л.І.З 1973 року керівництво прийняв Чигрин В.О. В результаті реорганізації підрозділу ТЗН, в аудиторії №34 (зараз ауд. 1.210) було зроблено перший спеціальний клас з технічними засобами навчання.
На той час ця аудиторія була дуже популярною серед викладачів. Кінофільми, слайди, діафільми «прикрашали» сухий лекційний матеріал, особливо за фаховими дисциплінами.
На початку 70-х років у навчальному закладі існував факультет суспільних професій, де студенти мали можливість навчатися улюбленій справі та отримати другу професію. Також існував гурток фото справи, яким керував І.Ф.Христенко. Був він також і кіномеханіком, і художником. Завдяки І.Ф.Христенко навчальний заклад має величезний фотоархів, який зберігається і досі. Практично усі фотографії в музеї історії ніверситету відзняті саме І.Ф.Христенко.
У 1985 році була організована лабораторія дидактичних матеріалів під керівництвом Попової І.О.
На початку 90-х років проректор Овчаров В.В. розпочав плідну роботу по створенню теле-радіо-центру інституту, головною метою якого була трансляція аудіо та відео матеріалів, надання оголошень по інституту та його території. На той час лабораторією керував Селіванов М.І.
З 1997 року до складу відділу «Технічні засоби забезпечення навчального процесу та інформації» входять підрозділи: кінопроекційної апаратури, телебачення і радіомовлення, фотоматеріалів, а з 2002 року – художнього оформлення.
З 1997 по 2010 роки відділ очолювала Білоконь Т.А.

Під керівництвом проректора Найдиша В.М. поповнюється матеріально-технічна база відділу. Було придбано відеокамеру, три відеомагнітофони, два аудіо магнітофона. Це значно поліпшило роботу теле-радіо-пресцентру. Почали виходити в ефір не тільки радіопередачі, а і відеопрограми.
Відеозйомки та монтаж відеоматеріалів і програм проводив Кравчук О.В. А з приходом у відділ Єремєєва В.Ю. у 2000 році відзнятий матеріал почав зберігатися і зараз вищий навчальний заклад має великий відео архів.
За час існування штат відділу змінювався. Працювали в різні роки: Голубєв Є., Скрябін В., Кравчук О., Смоляний О. Довжик С., Морозова О., Турчина С., Багішев В., Барановський І., Орманджи Д.В., Хрульова Ю.В., Рубінська Г.В., Мєєрович О.М., Пушинський С.А.,Костенко О.Л.,Шевченко О.В.,Чорненька Т.В.,Попазов П.Г.,Бовкун Г.О.,Войток О.І.
Зараз у відділі «Технічні засоби забезпечення навчального процесу та інформації» працюють: з 2010 року начальник відділу – провідний інженер Єремєєв В.Ю., диктор Дика О.В. ., провідний фотограф – Пашин В.О., фотограф Дімітріу В.С. відеооаператор Герус О.В., відповідальний за звукове та мультимедійне забезпечення Лисенко І.В.,які знаходяться в приміщенні теле-радіо-прес-центру (ауд.1.209).

З 2006 року почала приділятися велика увага роботи зі студентами. Розпочалися випуски студентського радіомовлення та телебачення за участю студентів всіх факультетів вищого навчального закладу. Теле-радіо-прес-центр тісно співпрацює зі студентськими радами, проводить відео та фотозйомки усіх студентських заходів, які проходять у ВНЗ та за його межами. Постійно виготовляються піврічні відео- та фотозвіти заходів студентської ради.

Відділ підпорядковано ректору д.т.н., професору Кюрчеву В.М.
Для поліпшення роботи відділу було надано потужні комп’ютери, та придбані  мультимедійні проектори з переносними екранами. Було обладнано новітньою проекційною апаратурою лекційні аудиторії (5.101, 5.102, 5.103, 1.208, 1.210,1.308, 1.310).
На сьогоднішній день відділ виконує великий обсяг роботи. А саме: виходять в ефір щоденні теле- та радіопрограми, щотижнево виходять відео та аудіо новини університету, проводиться перезапис навчальних кінофільмів минулих років у цифровий формат, виконується відеозйомка життя вищого навчального закладу, виготовляються рекламні ролики, відеофільми про кафедри, проводиться допомога студентам всіх факультетів у випусках студентських радіопередач і програм.

Постійно ведеться фотозйомка подій університету. Фотоматеріали зберігаються в архіві відділу. Фотографи відділу Віктор Пашин та Віталій Дімітріу не тільки ведуть зйомку, але й редагують, відновлюють та реставрують нові та старі фотографії. Постійно оновлюється відео та музичний фонд студії.
З придбанням у 2009 та 2019  рках сучасних цифрових відеокамер з’явилась можливість більш повніше та якісніше проводити відеозйомку та монтаж відзнятого матеріалу. Почали виготовлятись якісні відеоролики профорієнтаційного та  рекламного змісту.
Колектив відділу має великий досвід та потенціал для подальшого розвитку.


07

Єремєєв
Валерій Юрійович

Начальник відділу

 

Пашин (1)

Пашин
Віктор Олександрович

Фотограф

 

Ревуцкая_0002

Ревуцька Ганна

Студентське радіомовлення (21 ФБ)

Сало
Денис Владиславович

Відеооператор

Дика Оксана Володимирівна - диктор

Дика Оксана Володимирівна

Диктор

 Соломон Боголюбський

Лаборант з мультимедійного забезпечення