Вперше за багато років держава буде будувати нові зрошувальні системи на Мелітопольщині.

Конкурсна комісія Міністерства розвитку громад і територій України затвердила інвестиційний проєкт з реконструкції систем зрошення науково-навчальному центрі ТДАТУ, розташованого в с. Лазурне Мелітопольського району. Проєкт буде реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

Відповідно до кошторису, реконструкція систем зрошення обійдеться в понад 16 млн. грн. Зокрема, 14,5 млн – внесок Державного фонду регіонального розвитку, а 1,6 млн. грн. повинен виділити обласний бюджет.

Зрошувальна система на полях ТДАТУ, була побудована ще у 1985 році, але сьогодні вона потребує реконструкції. Сучасні дощувальні установки планують встановити на 805 гектарах ріллі. Будівельникам доведеться замінити 3,9 км старих комунікацій і додатково прокласти 6,5 км нових труб.

Поливне землеробство дозволить істотно збільшити врожаї пшениці, кукурудзи і кормових культур та навчити студентів сучасним аграрним технологіям, підвищити доходи університету, дасть більше 60 млн грн. додаткових надходжень до Держбюджету.

Головний плюс проєкту – це нові робочі місця, розвиток соціальної сфери і повернення життя в село Лазурне. Питання щодо виділення коштів на реалізацію даного проекту буде розглянуто на сесії обласної ради.

Редакційно-видавничий відділ