Протягом наступних 15 місяців у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного та Луганському національному аграрному університеті буде реалізовуватися проєкт «Агрокебети-Схід». Це стало можливим завдяки співпраці між засновниками оновленої освітньої програми «Агрокебети» з проєктом «Економічної підтримки Східної України» USAID.

Для обговорення планів щодо реалізації проєкту «Агрокебети-Схід», 18 березня до ТДАТУ прибули його модератор, керівник освітнього проєкту «Агрокебети» Анатолій Циркун та координатор роботи з регіональними ЗВО програми «Агрокебети» Алла Кравченко. Столичних гостей цікавило, наскільки новітня магістерська програма «Агрокебети» актуальна, цікава та корисна для здобувачів вищої освіти та викладачів нашого Університету.

Координатор програми «Агрокебети» у ТДАТУ, проректор з наукової роботи, професор Оксана Єременко окреслила план роботи зустрічі, яка проходила з дотриманням усіх карантинних вимог. Протягом дня відбулося декілька блоків: спілкування представників проєкту з викладачами та студентами, а також обговорення основних моментів з реалізації проєкту «Агрокебети-Схід».

Проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Ломейко, від імені ректора Володимира Кюрчева, подякував засновникам магістерської програми «Агрокебети», яка успішно реалізується у ТДАТУ.

«За час існування програми «Агрокебети» виконана величезна робота. Ми дуже раді, що наш Університет став одним з шести закладів вищої освіти, якому була виказана довіра. Впевнений, що по закінченню навчання, студенти отримають якісну підготовку і стануть затребуваними фахівцями в аграрному бізнесі», – підкреслив Олександр Ломейко.

Модератор проєкту «Агрокебети-Схід» Анатолій Циркун зазначив, що його мета – підвищити кваліфікацію викладачів та надати практичну підготовку здобувачам. Для цього залучені експерти міжнародного рівня, які проведуть онлайн-курс лекцій та поділяться своїм досвідом у аграрній галузі. З квітня планується декілька одноденних екскурсій на аграрні підприємства. Серед них такі потужні компанії як: «Агро КМР», «НARVEAST» та «Мелітопольська черешня».

Фіналом екскурсій стане масштабний захід – «День агротехнологій», який відбудеться наприкінці липня у Києві. Студенти та викладачі зможуть познайомитись з представниками бізнесу та налагодити партнерства між освітніми інституціями та комерційними підприємствами. Для підбиття підсумків проєкту та планування подальшої діяльності співпраці освітніх закладів та аграрного бізнесу будуть проведені круглі столи на базі університетів-партнерів та фінальний захід у Київі із залученням всіх зацікавлених сторін, повідомив Анатолій Циркун.

«Буде представлено абсолютно всю сільськогосподарську техніку, яка використовується на практиці. Від комбайнів і тракторів, до причіпного, навісного обладнання, дронів тощо. Вже закладаються дослідні ділянки для зразків різних культур. Також на заході буде унікальна можливість поспілкуватися з керівництвом та представниками компаній, які братимуть участь у виставці».

Додатково проєкт ставить собі на меті розробити онлайн курс «Агрокебети», який буде завантажений на національну навчальну платформу для більш широкої аудиторії. Користуватися цим курсом безкоштовно матимуть змогу усі бажаючі – студенти і викладачі університетів України, молоді спеціалісти, які уже працюють на підприємствах аграрного сектору, чи будь-хто, зацікавлений в отриманні сучасних знань в сфері агрономії.

У ході зустрічі, яка проходила у неформальній обстановці, викладачі та студенти програми «Агрокебети» Таврійського ДАТУ ділилися своїми враженнями стосовно навчання та активно висловлювали побажання керівникам проєкту. Їх думки стікалися до одного – «Агрокебети» – нестандартний, сучасний та принципово новий підхід до підготовки фахівців.

Координатор проєкту «Агрокебети» у ТДАТУ Оксана Єременко подякувала гостям за змістовну зустріч та зазначила, що завдяки принципово новим підходам у навчанні, представники аграрного бізнесу отримають затребуваних фахівців з якісною підготовкою, які будуть готові пов’язати своє життя з сільським господарством.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»